Pogoda - Sądeckie.pl2

Dzisiaj jest: 02. 03. 2021
Do końca roku: 304 dniStartuje konkurs ekonomiczny dla uczniów szkół średnich pt. "Manager Roku"

Startuje konkurs ekonomiczny dla uczniów szkół średnich pt. "Manager Roku"

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji Fundacji Będzie Dobrze prezes Anna Pych, Tomasz Strachanowski oraz radny Maciej Rogóż przedstawili innowacyjny konkurs ekonomiczny skierowany do uczniów szkół średnich na terenie całego województwa Małopolskiego pt. „Manager Roku”. 

 

Jak informuje radny idea konkursu jest innowacyjna. Uczniowie mają możliwość wcielenia się w zarząd firmy i podejmowania decyzji strategicznych związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. 

 

Naszym celem jest nauczenie młodych ludzi kreatywnego myślenia i podejścia do życia. Ważne jest tutaj także, aby aktywizować młodzież w czasie trwającej pandemii. Uczestnicy konkursu będą mogli nauczyć się jak uruchomić firmę, umiejscowić ją na rynku, wydatkować pieniądze, dobierać pracowników oraz wystosowywać oferty dla interesantów – wyjaśnia.

 

O regulaminie, harmonogramie oraz nagrodach opowiedział pomysłodawca i koordynator całego projektu Tomasz Strachanowski.

 

Do konkursu „Manager Roku” możemy wykorzystać platformę edukacyjną branżowych symulacji biznesowych wrocławskiej firmy REVAS i zaproponować młodzieży, nawet w tak trudnych warunkach wcielenie się w prezesów i członków zarządów firm, pobawienie się w prowadzenie firmy w warunkach konkurencji. Zebraliśmy kilkanaście szkół województwa małopolskiego. Do konkursu zaproponowaliśmy wybór jednej z siedmiu branż gospodarki. Zostanie ona wylosowana do konkursu, który będzie polegał na tym, że w symulowanych etapach gry, w których każdy z nich to miesiąc działalności, uczniowie będą podejmować decyzje związane z rozwojem firmy i uzyskaniem jak najlepszego wyniku ekonomicznego. Pierwsza runda potrwa dwa tygodnie, a decyzje będą podejmowane co dwa dni. 8 najlepszych drużyn z rundy 1 zmierzy się w dwudniowym finale. Zwycięzca otrzyma tytuł Managera Roku.

 

Zgodnie z przeprowadzonym losowaniem uczniowie zmierzą się z prowadzeniem firmy w branży fryzjerskiej.

 

Do udziału w konkursie zarejestrowały się 32 zespoły 3 osobowe, czyli 96 uczniów. Będą uruchomione 4 rozgrywki, w każdej będzie konkurować 8 drużyn. Dwie najlepsze przejdą do finału. Pierwsza runda eliminacji podstawowych rozpoczyna się 16 listopada, a kończy 27. Z kolei rozgrywka finałowa odbędzie się w dniach 2,3 grudnia. Wszystko w przestrzeni wirtualnej na platformie firmy REVAS.

 

Nagrodą w konkursie jest bon o wartości 500 zł dla każdej ze szkół której zespół uczestniczy w finale, na wykorzystanie symulacji biznesowych firmy REVAS z Wrocławia, na której zostanie przeprowadzony cały konkurs. Wszystkie drużyny otrzymają nagrody rzeczowe.

 

Patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, a także rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie profesor Stanisław Mazur, radny Miasta Nowego Sącza Maciej Rogóż oraz Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

 

Fot. Fb Radny Maciej Rogóż

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować