Stary Sącz. PMDK ma nowoczesne studio nagrań i salę lustrzaną

Stary Sącz. PMDK ma nowoczesne studio nagrań i salę lustrzaną

II piętro Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu przeszło gruntowny remont.

 

Dzięki środkom z budżetu Powiatu Nowosądeckiego ośrodek ma teraz m.in. nowoczesne studio nagrań i salę lustrzaną do zajęć tanecznych. Koszt prac adaptacyjnych i wyposażeniowych II piętra, w tym studia nagrań, sięgnął blisko 200 tysięcy złotych. 

 

Studio zostało stworzone między innymi na potrzeby nagrań realizowanych w ramach Fonoteki Powiatowej. Przypomnę, że Fonoteka Powiatowa jest unikatową na skalę kraju, wyjątkowo cenną spuścizną jaką twórcy ludowi przekazują swoim następcom. W tym roku Fonoteka obchodzi 20. urodziny, a w swoich zbiorach ma już ponad 160 albumów z muzyką – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. 

 

Oprócz studia nagrań, na II piętrze przygotowany został kącik dla dzieci oczekujących na zajęcia. W miłej atmosferze można spędzić czas w przytulnym, kameralnym pomieszczeniu. Ponadto udało się stworzyć salę lustrzaną, w której swoje umiejętności doskonalą młodzi adepci tańca nowoczesnego. 

 

Prace obejmowały modernizację instalacji elektrycznej, odnowienie powierzchni ścian i sufitów na klatce schodowej, korytarzu i w pomieszczeniach, montaż stolarki drzwiowej, w tym o specyfice akustycznej, pomiary specyfikacji akustycznej i dobór właściwych elementów wygłaszających studio.

 

Ponadto zostały zamontowane panele akustyczne, pułapki basowe i rozpraszacze dźwięku. Wszystko było produkowane na nasze zamówienie – mówi Krzysztof Szewczyk, dyrektor PMDK w Starym Sączu.

 

W ramach tej inwestycji zamontowano również instalację komunikacji studyjnej w tym monitoring bezlatencyjny, zakupiono sprzęt studyjny i lustra do sali tanecznej, a także elementy wyposażenia „poczekalni”.

Stary Sącz. Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury ma nowoczesne studio nagrań i salę lustrzaną Stary Sącz. Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury ma nowoczesne studio nagrań i salę lustrzaną Stary Sącz. Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury ma nowoczesne studio nagrań i salę lustrzaną Stary Sącz. Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury ma nowoczesne studio nagrań i salę lustrzaną Stary Sącz. Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury ma nowoczesne studio nagrań i salę lustrzaną Stary Sącz. Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury ma nowoczesne studio nagrań i salę lustrzaną

Źródło: SPNS, Fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować