Strajk nauczycieli – sprawdź, które placówki nie strajkują i gdzie odbędą się zajęcia świetlicowe

Strajk nauczycieli – sprawdź, które placówki nie strajkują i gdzie odbędą się zajęcia świetlicowe

Sytuacja związana ze strajkiem nauczycieli zapowiadanym na 8 kwietnia 2019 r. i kolejne dni jest szczególna. Wobec tego Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel powołał Zespół ds. nadzorowania sytuacji organizacyjnej przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Jak się okazało, nie wszystkie placówki przystąpią do strajku. 

 

Zgodnie z oficjalnym komunikatem opublikowanym na stronie internetowej miasta Nowy Sącz, przedszkola miejskie pracują normalnie. Nie przystąpiły do strajku, podobnie jak Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 9 i nr 21 oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy i Zespół Szkół nr 5 Specjalnych. 

 

Natomiast w pozostałych szkołach podstawowych, dyrektorzy szkół zostali poinformowani przez ZNP o tym, że w dniu 8 kwietnia 2019 r. rozpocznie się strajk, który będzie trwał do odwołania. W dniu 5 kwietnia dyrektorzy szkół podjęli decyzje związane z organizacją pracy w szkołach, to jest o odwołaniu zajęć i zwróceniu się do rodziców o nieprzyprowadzanie dzieci do szkół lub o zapewnieniu uczniom zajęć opiekuńczych. 

 

Urząd Miasta zorganizował zajęcia opiekuńcze dla dzieci w godzinach od 8.00 do 14.00. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych pracowników Zespołu Świetlic Środowiskowych i Pałacu Młodzieży. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 mogą uczęszczać na zajęcia opiekuńcze do Świetlicy Środowiskowej „Klub Kotłownia” przy ul. Barbackiego 64. 

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 mogą uczęszczać na zajęcia opiekuńcze organizowane w budynku szkoły, natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 – w Świetlicy Środowiskowej „Zabełcze” w budynku szkoły. Zajęcia opiekuńcze zostały zorganizowane również dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz SP nr 15 im. Bohaterów Sądecczyzny, w budynku SP 21 przy ul. Rokitniańczyków 26. 

 

W Świetlicy Środowiskowej „Szujskie” i Świetlicy Środowiskowej „Kaduk” zostały zorganizowane zajęcia opiekuńcze dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi. Natomiast w Świetlicy Środowiskowej „Falkowa” mieszczącej się w budynku SP nr 11, są organizowane zajęcia opiekuńcze dla uczniów tej szkoły. W Świetlicy Środowiskowej „Biegonice” odbędą się zajęcia dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. 

 

Uczniowie SP nr 18 i SP nr 20 będą mogli uczęszczać na zajęcia opiekuńcze w swoich szkołach. Uczniowie SP nr 16 mogą wziąć udział w zajęciach świetlicowych, w budynku szkoły (Świetlica Środowiskowa „Zawada”), podobnie jak uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 im. Kurierów Sądeckich (Świetlica Środowiskowa „Poręba Mała”). 

 

Zajęcia nie będą organizowane dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, które przystąpiły do strajku, ze względu na niewielkie zainteresowanie. 

 

Źródło: Miasto Nowy Sącz

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować