Straż Pożarna w 2018 r. ochroniła mienie o wartości 52 mln zł

Straż Pożarna w 2018 r. ochroniła mienie o wartości 52 mln zł

W dniu 7 lutego odbyło się spotkanie w sprawie działalności Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. W naradzie wzięli udział starosta nowosądecki oraz przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego. 

 

Podczas spotkania zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu st. bryg. Paweł Motyka podsumował ubiegły rok. Obszar działania KMP Straży Pożarnej w Nowym Sączu obejmuje Nowy Sącz i Powiat Nowosądecki. W 2018 r. doszło do 3439 zdarzeń, w których musiały interweniować jednostki straży pożarnej, w tym 881 raz przy pożarach, 2262 razy w czasie miejscowych zagrożeń. Natomiast 296 przypadków interwencji stanowiły fałszywe alarmy. 

 

Straż pożarna w Nowym Sączu oszacowała straty poniesione we wszystkich zdarzeniach na kwotę 16 milionów złotych. Wartość uratowanego mienia jest natomiast warta ponad 52 mln złotych. 

 

Najwięcej akcji ratowniczych przypadło na miesiące kwiecień, lipiec i sierpień. W kwietniu odnotowano 489 zdarzeń związanych przede wszystkim z plagą pożarów powstałych w następstwie nierozsądnego wypalania suchych trwa i pozostałości roślinnych. W lipcu odnotowano 392 zdarzeń, a w sierpniu 430 zdarzeń. W lipcu i sierpniu strażacy usuwali skutki silnych wiatrów oraz nietypowymi zachowaniami zwierząt.

 

Powiatowa Straż Pożarna w Nowym Sączu współpracuje również z ochotniczymi strażami pożarnymi działającymi na obszarze powiatu nowosądeckiego. Straż realizuje mnóstwo zadań dbając o bezpieczeństwo mieszkańców. 

 

Źródło: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować