Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Gmina Łososina Dolna: Kolejne pieniądze na rozbudowę bazy edukacyjnej

Gmina Łososina Dolna: Kolejne pieniądze na rozbudowę bazy edukacyjnej

Gmina Łososina Dolna inwestuje duże pieniądze w rozbudowę bazy edukacyjnej. W chwili obecnej realizuje budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Rojówce za kwotę blisko 3 mln zł. Gmina dba również o to, aby istniejąca infrastruktura była modernizowana, poszukując środków zewnętrznych na wsparcie tego typu inwestycji.

Po raz kolejny udało się pozyskać duże pieniądze. W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Szkoła Podstawowa w Łososinie Dolnej otrzyma kwotę 300 tys. zł. na kompleksową przebudowę centralnego ogrzewania i kotłowni.


Bardzo się cieszę z kolejnych 300 tyś. zł. pozyskanych środków zewnętrznych, bowiem pozwala nam to przeprowadzić konieczną inwestycję bez potrzeby angażowania środków własnych. Instalacja centralnego ogrzewania i kotłownia w Szkole Podstawowej w Łososinie Dolnej wymaga gruntownej przebudowy, ponieważ jest mocno zużyta, mało efektywna, a co za tym idzie kosztowna w utrzymaniu. Dzięki tej inwestycji ogrzewanie będzie nowoczesne, oszczędne, a tym samym ekologiczne. To kolejna tego typu inwestycja w poprawę efektywności funkcjonowania naszej infrastruktury edukacyjnej. W ubiegłym roku, kompleksowo przebudowaliśmy kotłownię w Szkole Podstawowej w Michalczowej, a niedawno wymieniliśmy na energooszczędne oświetlenie sal gimnastycznych w kilku szkołach. Inwestujemy po to, aby było nowocześnie, oszczędnie i ekologicznie – podkreśla wójt Andrzej Romanek.


Inwestycja będzie realizowana w przyszłym roku w okresie przerwy wakacyjnej.


Źródło: Gm. Łososina Dolna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować