Pogoda Nowy Sącz

19

Dzisiaj jest: 19. 08. 2022 Dni od początku roku: 230 Dni do końca roku: 134
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Strzelnica w Marcinkowicach już prawie gotowa

Strzelnica w Marcinkowicach już prawie gotowa

Starosta nowosądecki sprawdzał postępy prac przy budowie hali sportowej ze strzelnicą w Marcinkowicach. Pomieszczenie strzelnicy są już prawie gotowe.

Został zamontowany specjalistyczny sprzęt, na ścianach są okładziny, teraz jeszcze ułożenie podłóg i montaż oświetlenia – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – To będzie jedna z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych strzelnic w regionie.


Trwają też prace przy malowaniu hali sportowej i dodatkowych pomieszczeń, które znajdą się w kompleksie.


Prowadzone są roboty wykończeniowe wewnątrz budynku – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. - Wykonana została elewacja zewnętrzna od strony drogi powiatowej, a także wentylacja mechaniczna. Wartość wykonanych do tej pory robót przekracza dziewięć milionów złotych. Natomiast całkowita wartość inwestycji sięga 12,5 miliona złotych.


Przypomnijmy, że hala ze strzelnicą wejdzie w skład Powiatowego Centrum Sportu przy Zespole Szkół w Marcinkowicach, a koszt inwestycji przekroczy 40 milionów złotych. Obok hali powstanie kompleks sportowy na świeżym powietrzu, na terenie którego nie zabraknie boiska do gier zespołowych z trybunami, kortów tenisowych i odkrytego basenu, a także bieżni, skoczni do skoku w dal i wzwyż oraz rzutni (pchnięcie kulą, rzut młotem i dyskiem).


Aby nie obciążać powiatowego budżetu gigantycznymi kosztami budowy, władze Powiatu Nowosądeckiego pozyskały już dofinansowanie do tych inwestycji: ponad 15 milionów złotych.


Zgodnie z harmonogramem przebiegają też prace związane z przebudową pomieszczeń części budynku Zespołu Szkół w Marcinkowicach na potrzeby internatu. Zostały już wydzielone pokoje i sanitariaty - również dla osób niepełnosprawnych. Docelowo pojawi się tam winda, jadalnia, pokoje dla opiekunów. Wartość tych prac przekracza 3,5 mln zł.


To bardzo ważna inwestycja – mówi starosta. – Szkoła w Marcinkowicach słynąca głównie z klas mundurowych, jest często wybierana przez ósmoklasistów z całego regionu. Teraz uczniowie będą mieli do dyspozycji internat na miejscu i świetnie wyposażone obiekty sportowe. Projekt zakłada stworzenie 51 miejsc wraz z węzłami sanitarnymi, jadalnią i wszystkim niezbędnymi elementami. Po przebudowie, młodzież będzie mogła mieszkać w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych.


Termin zakończenia robót to sierpień tego roku.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować