Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

„Świeć przykładem i odblaskiem” - Edukacyjna akcja w Gminie Korzenna

„Świeć przykładem i odblaskiem” - Edukacyjna akcja w Gminie Korzenna

„Świeć przykładem i odblaskiem” – tak do korzystania z odblaskowych elementów zachęca pieszych stowarzyszenie z Korzennej Aktywni dla Rozwoju. To już kolejna inicjatywa w tej sprawie. – Zdecydowaliśmy się na to, ponieważ wciąż bardzo niewielu pieszych nosi odblaskowe elementy – tłumaczy Andrzej Bobakowski, prezes stowarzyszenia.

Hasła wskazujące na potrzebę noszenia odblaskowych elementów umieszczono na kilku banerach, które zawisły w publicznych miejscach w Korzennej. Miejscowość wybrano nieprzypadkowo, bo to centrum gminy, przez które przejeżdża najwięcej mieszkańców.


Dotychczas stowarzyszenie rozdało już setki kamizelek odblaskowych, a przy niektórych drogach gminnych poustawiano stelaże z kamizelkami, demonstrujące, jak wyraźnie poprawiają one widoczność pieszych.


Wobec braku wyraźnego wzrostu liczby pieszych korzystających z kamizelek odblaskowych lub innych odblaskowych elementów postanowiono ponownie przypomnieć pieszym, że warto do tych zaleceń się stosować. – Trudno zrozumieć, dlaczego nie robimy tego masowo. Dzisiaj niemalże każdy jest kierowcą i doskonale wie, jak kamizelka poprawia widoczność. Niestety, jako piesi rzadko się do tych zasad bezpieczeństwa stosujemy – komentuje prezes stowarzyszenia Aktywni dla Rozwoju. Inicjatorzy mają nadzieję, że akcja propagująca bezpieczeństwo pieszych krok po kroku przynosić będzie coraz lepsze efekty.


Źródło: Gm. Korzenna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować