Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Szkoła i Przedszkole w Marcinkowicach – termomodernizacja zakończona

Szkoła i Przedszkole w Marcinkowicach – termomodernizacja zakończona

Plany przeprowadzenia prac termomodernizacyjnych w gminie Chełmiec, dotyczące obiektów użyteczności publicznej, opracowane na 2018 r. zostały zrealizowane – przykładem tego są Marcinkowice, w których przeprowadzono prace termomodernizacyjne budynków szkoły i przedszkola. 

 

Inwestycja, o której mowa, została zrealizowana w ramach projektu „Termomodernizacji budynków użyteczności publicznej oraz zwiększenie odnawialnych źródeł energii na terenie Gminy Chełmiec”, objętego zakresem Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

 

Prace termomodernizacyjne objęły docieplenie ścian zewnętrznych, w gruncie i przyziemia styropianem oraz stropu – wełną mineralną. Ocieplono również ościeże okienne i drzwiowe, wokół których powstają mostki termiczne. Ocieplaniu budynków towarzyszyła wymiana wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania oraz grzejników – na bardziej efektywne termicznie. W budynkach zainstalowano licznik ciepła, a w przedszkolu pojawił się także system fotowoltaiczny z automatyką i urządzeniem umożliwiającym pomiar energii pozyskanej z odnawialnego źródła energii. W związku z pracami termomodernizacyjnymi konieczne było przeprowadzenie robót demontażowych w obrębie elewacji i robót wykończeniowych. 

 

Całkowity koszt przeprowadzonych robót budowlanych w obrębie szkoły wyniósł 177.123,02 zł, natomiast koszt robót budowlanych dotyczących przedszkola wyniósł 79.813,11 zł. Dofinansowanie przyznane na przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych w Marcinkowicach wynosiło 60.466,62 zł w odniesieniu do szkoły i 27.246,76 zł w przypadku przedszkola.
 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować