Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 03. 2021
Do końca roku: 300 dniSzkoła Podstawowa nr 2 w Grybowie będzie rozbudowana. Pomogą w tym rządowe środki

Szkoła Podstawowa nr 2 w Grybowie będzie rozbudowana. Pomogą w tym rządowe środki

Marzenie mieszkańców Osiedla Biała Wyżna oraz całej społeczności zgromadzonej wokół Szkoły Podstawowej nr 2 w Grybowie spełni się. Obiekt w najbliższym roku doczeka się długo wyczekiwanej rozbudowy. Miasto Grybów pozyskało na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

Informację o przyznaniu dotacji dla Miasta Grybowa na przebudowę i rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej w Mieście Grybów przekazał podczas konferencji prasowej Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

 

– Wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafi do samorządów w ciągu kilkudziesięciu dni – mówił podczas dzisiejszej konferencji Łukasz Kmita, wojewoda Małopolski. – Zadania do realizacji zostały wyłonione w ramach naboru konkursowego, którego wnioski oceniali eksperci z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Przyznane dla Małopolski środki w ramach drugiej tzw. „tarczy dla samorządów” to swoiste koło zamachowe gospodarki. Przez lata dominowała tendencja do finansowania dużych ośrodków. Priorytetem Rządu Prawa i Sprawiedliwości jest zrównoważony rozwój wszystkich miejscowości, tych małych jak i dużych. W całej Małopolsce sfinansowane zostanie 186 zadań na kwotę ponad 400 mln złotych.

 

8 czerwca 2018 roku Burmistrz Miasta Grybowa Paweł Fyda przekazał na ręce dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Zofii Podwiki wizualizację projektu rozbudowy szkoły. Od tego dnia rozpoczęły się usilne starania gospodarza Miasta Grybowa o pozyskanie dofinansowania na realizację inwestycji. Nie było to łatwe zadanie, bowiem zadanie obejmujące budowę sali gimnastycznej oraz dodatkowych sal lekcyjnych jest kosztowne. Aplikowanie o rządowe środki było możliwe dzięki bardzo dobremu przygotowaniu Miasta Grybowa oraz przede wszystkim gotowej dokumentacji budowlanej, nad którą prace rozpoczęły się już w 2016 roku.

 

– Znalezienie programu na dofinansowanie tak kosztownej inwestycji nie było łatwe – mówi Paweł Fyda, burmistrz Miasta Grybowa. – Gdy pojawiła się szansa aby aplikować o środki na to zadanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych nie miałem żadnych wątpliwości by rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 2 wskazać jako zadanie priorytetowe. Tym bardziej, że odkąd przywrócono szkoły podstawowe ośmioklasowe braki w ilości sal lekcyjnych stały się jeszcze bardziej odczuwalne. Nie wspominając o zapewnieniu warunków do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego. Stąd też, dzisiejszą wiadomość o uzyskaniu dofinansowania w kwocie aż 3 mln złotych na realizację tego zdania w ramach tzw. „Tarczy dla samorządów” przyjąłem z ogromną radością. Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu jak i całemu Rządowi Prawa i Sprawiedliwości za przyznane środki finansowe w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. W tych nie łatwych czasach, kiedy borykamy się z pandemią koronawirusa, każda inwestycja to przeciwdziałanie jej skutkom. Zwłaszcza tym gospodarczym. Słowa podziękowania należą się wszystkim, którzy się przyczynili się do tego sukcesu. W sposób szczególny dziękuję parlamentarzystom z naszego okręgu: Pani Poseł Barbarze Bartuś, Panu Posłowi Patrykowi Wichrowi, Panu Senatorowi Wiktorowi Durlakowi oraz Pełnomocnikowi Premiera ds. Czystego Powietrza Panu Bartłomiejowi Orłowi. Podziękowania składam również na ręce Pana Wojewody Łukasza Kmity i Jego Zastępcy Józefa Leśniaka, pracowników Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, których rady były pomocne na etapie aplikowania o środki. Myślę, że realizacja tej inwestycji przyniesie dużo radości całej społeczności „Dwójki”.

 

Poniżej wizualizacja projektu rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 2 w Grybowie.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Grybowie będzie rozbudowana. Pomogą w tym rządowe środki Szkoła Podstawowa nr 2 w Grybowie będzie rozbudowana. Pomogą w tym rządowe środki Szkoła Podstawowa nr 2 w Grybowie będzie rozbudowana. Pomogą w tym rządowe środki Szkoła Podstawowa nr 2 w Grybowie będzie rozbudowana. Pomogą w tym rządowe środki

Źródło: Miasto Grybów

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować