Pogoda - Sądeckie.pl14

Dzisiaj jest: 14. 04. 2021
Do końca roku: 261 dni
Jakość Powietrza

Szkoła Podstawowa w Wilczyskach z dofinansowaniem na rozbudowę

Szkoła Podstawowa w Wilczyskach z dofinansowaniem na rozbudowę

Dodatkowa powierzchnia w szkole to dodatkowe możliwości. Dlatego na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Wilczyskach bardzo czekają Mieszkańcy gminy Bobowa. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał umowę z burmistrzem gminy Bobowa Wacławem Ligęzą potwierdzającą przyznanie samorządowi dofinansowania z budżetu państwa na realizację tej inwestycji.

 

Środki w wysokości 115 390 zł zostały przyznane przez premiera Mateusza Morawieckiego z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Koszt realizacji zadania w 2020 roku wyniesie 525 830,14 zł. Dzięki inwestycji Szkoła Podstawowa w Wilczyskach zyska ponad 156 dodatkowych  metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

 

- Ta inwestycja to dla uczniów lepsze warunki do nauki, a dla nauczycieli – wyższy komfort pracy. Dziękuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za przyznanie dofinansowania, które przyspieszy rozwój infrastruktury systemu oświaty w gminie Bobowa. Partnerska współpraca z samorządami jest dla polskiego rządu bardzo ważna. Dlatego staramy się wychodzić naprzeciw ich potrzebom i wspierać szeroko pojęte lokalne inwestycje infrastrukturalne. Teraz, w dobie pandemii, mają one szczególne znaczenie i niejednokrotnie wprost przekładają na utrzymanie miejsc pracy – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

 

Źródło: MUW, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować