Pogoda - Sądeckie.pl

19

Dzisiaj jest: 19. 09. 2021 Do końca roku: 103 dni
Jakość Powietrza

Szkoła w Rdziostowie po raz drugi z tytułem Ekoszkoła 2020

Szkoła w Rdziostowie po raz drugi z tytułem Ekoszkoła 2020

22 października w Borzęcinie ogłoszono wyniki Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego EKOSZKOŁA 2020, który odbył się w roku szkolnym 2019/2020. Jest on organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym.

 

Projekt Ekoszkoła składa się z konkursów z zakresu: wiedzy, pracy filmowej, działalności ekologicznej oraz przedsięwzięcia ekologicznego i adresowany jest do wszystkich szkół podstawowych z terenu województwa małopolskiego. Ma on na celu szeroko rozumianą edukację ekologiczną, propagującą działania lokalne budującą świadomość ekologiczną.

 

Z powodu trwającej pandemii gala odbyła się w innym terminie i w zmienionej formule. Szkoła w Rdziostowie wzięła udział we wszystkich siedmiu rundach i otrzymała aż pięć nagród.

 

Podczas gali szkołę reprezentowali uczniowie: Kacper Popiela i Kacper Popardowski, którzy po nagrody udali się z mamą jednego z uczniów.

 

W konkursie tym szkoła w Rdziostowie uzyskała największą ilość punktów i w rezultacie otrzymała tytuł EKOSZKOŁA 2020, co pozwoliło jej po raz drugi zabrać statuetkę do szkoły. W tej edycji konkursu uczniowie tej placówki uzyskali następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

  • I miejsce w III rundzie za Prezentację multimedialną z przebiegu działań ekologicznych prowadzonych w szkołę, obejmujących rok kalendarzowy 2019 i 2020,
  • I miejsce w IV rundzie za Pisemne sprawozdanie z przedsięwzięcia ekologicznego w kategorii klas I-IV oraz wyróżnienie w kategorii klas V-VIII,
  • W rundzie II, za film ekologiczny, na który uczniowie samodzielnie projektowali recyklingowe ubrania i nagrywali jego prezentację udało się uzyskać II miejsce w kategorii klas I-IV oraz II miejsce w kategorii klas V-VIII.

 

Wszyscy uczniowie poczuli się bardzo docenieni, za całoroczny wkład pracy i zaangażowanie w projekt, szczególnie w okresie nauki zdalnej.

Szkoła w Rdziostowie po raz drugi z tytułem Ekoszkoła 2020 Szkoła w Rdziostowie po raz drugi z tytułem Ekoszkoła 2020Szkoła w Rdziostowie po raz drugi z tytułem Ekoszkoła 2020 Szkoła w Rdziostowie po raz drugi z tytułem Ekoszkoła 2020 Szkoła w Rdziostowie po raz drugi z tytułem Ekoszkoła 2020 Szkoła w Rdziostowie po raz drugi z tytułem Ekoszkoła 2020

Źródło: Gm. Chełmiec

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować