Szpital Powiatowy w Limanowej z dofinansowaniem na remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

Decyzją Ministerstwa Zdrowia Szpital Powiatowy w Limanowej otrzymał 2 296 686 zł., ze środków Funduszu Medycznego na remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Dofinansowanie będzie przeznaczone na zakup sprzętu medycznego (ok. 1 mln 200 tys. zł.) oraz remont oddziału. Trwają starania o pozyskanie środków na pełną modernizację oddziału zgodnie z pierwotnymi założeniami.

Szpital Powiatowy w Limanowej z dofinansowaniem na remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

Pełna nazwa planowanej inwestycji to: „Modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Powiatowego w Limanowej wraz z przebudową fragmentu wewnętrznej drogi pożarowej i zewnętrznej infrastruktury”.


W ramach dofinansowania zostanie zakupiony sprzęt :

 • stół operacyjno – zabiegowy -1 szt.,
 • aparat do znieczulenia ogólnego, mobilny – 2 szt.,
 • respirator do wentylacji okresowej i ciągłej (24h na dobę dla dorosłych i dzieci o wadze od 2,5 kg) – 1 szt.,
 • kardiomonitor, monitor funkcji życiowych – 5 szt.,
 • diatermia chirurgiczna – 1 szt.,
 • urządzenie konwekcyjne do ogrzewania chorych – 1 szt.,
 • wózki reanimacyjne – 3 szt.,
 • wózki transportowe z 5 kołami i barierami zabezpieczającymi – 5 szt.,
 • lampa zabiegowa sufitowa – 2 szt. ,
 • lodówka medyczna (66 l) – 3 szt.,
 • lodówka medyczna (300 l) – 1 szt.,
 • myjnia dezynfektor – 2 szt.


oraz: lampy zabiegowe jezdne, parawany medyczne, stoliki wielofunkcyjne, stoliki zabiegowe, szafy medyczne i asystory zabiegowe.


Remont oddziału przeprowadzony zostanie w zakresie izolatki, łazienek, korytarza wraz z poczekalnią i rejestracją (wraz z wymianą okien i drzwi wewnętrznych) i obejmie:

 • instalację wodno-kanalizacyjną (w tym demontaż wanien, brodzików, umywalek, baterii umywalkowych, misek klozetowych oraz montaż nowych wandaloodpornych),
 • instalację CO (próba szczelności instalacji c.o., płukanie instalacji, wymiana rur, izolacja rurociągów oraz montaż grzejników),
 • wentylację i instalację elektryczną (montaż wentylatora łazienkowego, wymiana opraw świetlówkowych na oprawy energooszczędne w obrębie SOR).


To tylko niewielka część inwestycji, na którą Szpital chciał pozyskać środki. Do konkursu z Funduszu Medycznego na dofinansowanie infrastruktury ratownictwa medycznego w ramach Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych przygotowano projekt, który zakładał przebudowę powierzchni 500 m2 obecnego SOR-u oraz rozbudowę oddziału o kolejne 600 m2, co pozwoliłoby zapewnić komfortowe warunki przyjęć Pacjentów oraz pracy pracownikom SOR.


Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej dziękując za otrzymane dofinansowanie jednocześnie zaznacza, iż nie rezygnuje z planów kompleksowej modernizacji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.


Zarząd Powiatu Limanowskiego złożył wniosek o dofinansowanie tej inwestycji ze środków w ramach Polskiego Ładu. Mam ogromną nadzieję, iż nasze argumenty o konieczności przebudowy obecnego SOR-u i jego rozbudowie okażą się na tyle skuteczne, iż uda się pozyskać dofinansowanie w kwocie na którą liczyliśmy, czyli 15 000 000 zł. Dziękuję Zarządowi Powiatu, w szczególności Panu Staroście Mieczysławowi Urydze i Pani Wicestaroście Agacie Zięba za podjęcie tego tematu i czynienie starań o pozyskanie tego dofinansowania.


Koncepcja i projekt nowego SOR-u jest naprawdę dobry, dostosowany do obowiązujących wymogów określonych ustawą i rozporządzeniem. Zgodnie z założeniem – pozytywnie wpłynie na podnoszenie jakości leczenia oraz bezpieczeństwo pacjentów i personelu. Mamy całą potrzebną dokumentację, opracowane projekty techniczne. Potrzebujemy „tylko” wsparcia finansowego, by te ogromne i niezwykle potrzebne zmiany wprowadzić w życie. – podkreśla Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej.


Źródło: Szpital Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować