Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 03. 2021
Do końca roku: 299 dniSzykuje się pełna rewitalizacja "Kocich Plant"

Szykuje się pełna rewitalizacja "Kocich Plant"

Plac Krasickiego w Nowym Sączu tzw. „Kocie Planty” zostanie zrewitalizowany. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie tej inwestycji ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - Miasto z Klimatem - "Zielono - niebieska infrastruktura".

 

Zakres prac obejmuje: wykonanie i montaż tablic edukacyjnych, terenowej gry edukacyjnej, przyrodniczej ścieżki edukacyjnej wraz z tarasem widokowym zlokalizowanym przy schodach prowadzących do ul. Wolskiej, ogrody deszczowe, ogród wertykalny, zagospodarowanie terenu źródełka wody oraz elementy małej architektury.

 

"Kocie Planty" to kultowe miejsce Nowego Sącza. To tutaj właśnie nastąpi pełna rewitalizacja tego placu, bardzo ciekawa mała architektura. Nareszcie będziemy dumni z tego miejsca, które odzyska swoją świetność i blask. Mam nadzieję, że Rada Miasta zatwierdzi budżet na rok 2021 i będziemy się mogli cieszyć w przyszłym roku tym kawałkiem Nowego Sącza - powiedział prezydent

 

Mam nadzieję, że będzie to kultowe miejsce, przebudowane, pokazane w sposób nowoczesny, że będzie to tylko pierwszy element i w Nowym Sączu takich miejsc jak to będzie więcej. To miejsce jednoczy różne dzielnice i będzie taką wizytówką - dodaje radny Jakub Prokopowicz.

 

Fot. UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować