Szymbark. „zaŁĄCZNIKart” - wystawa wykładowców i studentów

Już od 28 marca w Szymbarskim Kasztelu można oglądać wystawę „zaŁĄCZNIKart”. Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek, 15 kwietnia, o godz. 18:00.

Szymbark. „zaŁĄCZNIKart” - wystawa wykładowców i studentów

Wystawa zaŁĄCZNIKart zawiera dwie ekspozycje: wystawę prac wykładowców MY/WY = ART oraz ekspozycję prac studentów WY/MY = EDU studiów pierwszego stopnia: Graphic design i technologie wizualne (GDiTW) oraz studiów drugiego stopnia: Projektowanie zorientowane na użytkownika nowych mediów (PZUNM), Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki, Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu (ANS).

Wystawa zaŁĄCZNIKart zorganizowana jest w ramach szerokiej, wieloletniej współpracy katedry Edukacji artystycznej i sztuk wizualnych ANS w Nowym Sączu z Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach.

Na wystawie MY/WY = ART prezentowane są prace wykładowców Katedry Edukacji artystycznej i sztuk wizualnych, którzy prowadzą różnorodne zajęcia artystyczno-projektowe na kierunkach Graphic design i technologie wizualne (GDiTW) oraz Projektowanie zorientowane na użytkownika nowych mediów (PZUNM). Ekspozycja przybliża fragment pracy twórczej wykładowców należących do jednej katedry, którzy pozostają aktywnymi artystami, projektantami w zakresie szeroko pojętych sztuk wizualnych.

Wystawa WY/MY = EDU jest pokazem prac studentów kierunków artystyczno-projektowych GDiTW oraz PZUNM na Wydziale Nauk Społecznych i Sztuki ANS w Nowym Sączu. Prace powstały w ramach zajęć, pod kierunkiem wykładowców Katedry.

Zajęcia na kierunkach artystyczno-projektowych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu (Katedra edukacji artystycznej i sztuk wizualnych) prowadzi specjalistyczna kadra, dla której priorytetem jest indywidualizacja pracy ze studentem.

Wykładowcy zajęć artystyczno-projektowych:

prof. dr hab. Krzysztof Tomalski,

prof. dr hab. Andrzej Szarek,

dr hab. Iwona Bugajska-Bigos, prof. ANS (kierownik Katedry),

dr hab. Karol Gąsienica-Szostak, prof. ANS,

dr hab. Michał Jandura, prof. ANS,

mgr Agata Rolka,

mgr Mariusz Obrzut.

Więcej informacji na stronie muzeum.

Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować