Pogoda - Sądeckie.pl

24

Dzisiaj jest: 24. 10. 2021 Do końca roku: 68 dni
Jakość Powietrza:

Tęgoborze: Droga gminna po remoncie

Tęgoborze: Droga gminna po remoncie

W grudniu 2020 r. gmina Łososina Dolna podpisała umowę z sądecką firmą na realizację zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie drogi gminnej wewnętrznej wraz z budową zatoki parkingowej w miejscowości Tęgoborze.

W maju 2021 r. inwestycja została zakończona. W ramach prac dokonano między innymi wymiany nawierzchni drogi, całkowitej przebudowy chodnika. Pojawiła się również nowa zatoka parkingowa i odpowiednie oznakowanie.


To już kolejna droga poddana gruntownej przebudowie w naszej gminie. Cieszę się, tym bardziej, że większość kosztów to środki pozyskane z Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowana droga jest bezpieczna i komfortowa. Budując parking poprawiliśmy komfort rodziców dowożących dzieci do pobliskiego przedszkola. Oprócz drogi wspólnymi siłami wybudowaliśmy ogrodzenie oraz przystępujemy do remontu kapliczki. To miejsce zmieniło się nie do poznania i mam nadzieję, że cieszy naszych mieszkańców i turystów, których, oby było jak najwięcej, bo turystyka może stanowić koło zamachowe naszej lokalnej gospodarki. Pomału odżywa nasze „Sądeckie Morze” czyli Jezioro Rożnowskie, ale jeszcze trzeba wielu lat i dużego wysiłku, aby otoczenie jeziora uległo poprawie i dawało nie tylko radość ale i dochody mieszkańcom — mówi wójt gminy Andrzej Romanek


Całkowita wartość inwestycji wyniosła 355.276,18 zł. Dzięki otrzymanemu wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych większość wydatków, bo aż 80% kosztów kwalifikowanych zadania inwestycyjnego, została pokryta ze środków Funduszu.


W galerii zdjęcia przed i po remoncie.


Źródło: Gm. Łososina Dolna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować