Grybów: pijana 33-latka za kółkiem. Mało brakowało a spowodowałaby kolizję

Policjant sądeckiej drogówki jadąc na służbę, zareagował, zauważywszy kierującą która swoim stylem jazdy zagrażała bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki jego właściwej reakcji kobieta została w porę zatrzymana, bo jak się później okazało, miała w organizmie 1,7 promila alkoholu.

Grybów: pijana 33-latka za kółkiem. Mało brakowało a spowodowałaby kolizję

4 grudnia br. około godziny 5:00 policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu jadąc prywatnym samochodem na służbę, w Grybowie zauważył seata, który zmienił pas ruchu i kierował się wprost na jego pojazd. Funkcjonariusz grupy SPEED, który w ostatniej chwili uniknął zderzenia, postanowił zawrócić i zatrzymać kierującego z uwagi na to, że stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. O tej sytuacji funkcjonariusz natychmiast poinformował dyżurnego i poprosił o wsparcie kolegów z miejscowego komisariatu.


Jadąc za seatem, policjant z każdą chwilą coraz bardziej utwierdzał się w przekonaniu, że kobieta, która siedziała za kierownicą, jest najprawdopodobniej nietrzeźwa – m.in. przekraczała linię ciągłą na łuku drogi i jechała „wężykiem”. W miejscowości Wojnarowa kierująca zatrzymała seata, po tym jak policjant wielokrotnie dawał jej znaki światłami drogowymi. Mundurowy natychmiast podszedł do pojazdu. Od kobiety wyczuł silną woń alkoholu, w związku z czym nakazał, by wyłączyła silnik i oddała mu kluczyki.


Wkrótce na miejsce przybył patrol Policji, a funkcjonariusze przeprowadzili badanie trzeźwości 33-letniej mieszkanki powiatu nowosądeckiego. Okazało się, że kobieta miała w organizmie 1,7 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemie na jaw wyszło, że ma wydaną przez starostę decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.


Dzięki właściwej reakcji policjanta jadącego na służbę kobieta nie kontynuowała już swojej podróży, która mogła skończyć się tragicznie. Teraz niefrasobliwa 33-latka poniesie konsekwencje prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości oraz pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo odpowie za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować