Tragiczna majówka na drogach powiatu limanowskiego. Zginęły dwie osoby

Do dwóch tragicznych w skutkach zdarzeń doszło podczas weekendu majowego na drogach powiatu limanowskiego. W zaistniałych wypadkach drogowych śmierć poniosły dwie osoby.

Tragiczna majówka na drogach powiatu limanowskiego. Zginęły dwie osoby
Do pierwszego z nich doszło już w popołudniowy piątek w Mszanie Dolnej na ul. Krakowskiej. Podczas wzmożonego ruchu pojazdów na drodze wojewódzkiej około godz. 16:30 kierująca samochodem marki Kia potrąciła małoletnią pieszą, która przechodziła po wyznaczonym przejściu dla pieszych. Na miejsce została skierowana załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, która przetransportowała poszkodowaną do jednego z krakowskich szpitali. Niestety kilka godzin później, w wyniku poniesionych obrażeń 16-latka zmarła.


Do kolejnego potrącenia doszło w niedzielę 2 maja 2021 roku. Około godz. 22:55 w miejscowości Olszówka, kierujący pojazdem marki Opel potrącił 43-letniego pieszego poruszającego się drogą, który na skutek doznanych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu.


Jak ustalono, w obydwu przypadkach kierujący byli trzeźwi. Policja i prokuratura prowadzą w tych sprawach śledztwa ustalając szczegółowe okoliczności tragicznych zdarzeń.


Podczas majowego weekendu, tj. od 30 kwietnia do 3 maja 2021 roku na drogach limanowszczyzny doszło łącznie do 14 kolizji drogowych oraz dwóch wypadków, w których 2 osoby poniosły śmierć. Zatrzymano także nietrzeźwego kierującego. Okazał się nim 31-latek, który w dniu 1 maja w Lubomierzu prowadził po drodze publicznej samochód osobowy mając w organizmie stężenie alkoholu sięgające prawie 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i wdrożono postępowanie karne pod kątem popełnienia przestępstwa z art. 178 a § 1 k.k., za które oprócz dotkliwych kar finansowych grozi także kara pozbawienia wolności do lat 2.


Źródło: KPPL, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować