Tragiczny wypadek w Kamienicy: Motocyklistka zginęła w kolizji z samochodem osobowym

Wczoraj, w miejscowości Kamienica w powiecie limanowskim, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W zdarzeniu uczestniczyły pojazd osobowy marki Mercedes oraz motocykl. Niestety, mimo podjętej reanimacji, 30-letnia motocyklistka zginęła na miejscu. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej prowadzą dochodzenie w celu wyjaśnienia przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Tragiczny wypadek w Kamienicy: Motocyklistka zginęła w kolizji z samochodem osobowym

W niedzielę, 23 czerwca 2024 roku, na drodze wojewódzkiej nr 968 w Kamienicy, kierująca motocyklem marki Yamaha wykonywała manewr wyprzedzania w miejscu dozwolonym. W tym samym czasie kierujący pojazdem Mercedes również rozpoczął manewr wyprzedzania innego uczestnika ruchu. Niestety, nie upewnił się, że jest wyprzedzany przez motocyklistkę. W wyniku tego zderzenia motocyklistka gwałtownie skręciła w lewo, uderzając w krawężnik. Straciła panowanie nad pojazdem, który przewrócił się. Kobieta spadła z motocykla i uderzyła w bariery energochłonne. Pomimo podjętych działań reanimacyjnych, zmarła na miejscu.

55-letni kierujący Mercedesem był trzeźwy i został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki, pod nadzorem prokuratora. Trwa policyjne postępowanie mające na celu ustalenie przyczyn tego tragicznego wypadku.

Jazda na motocyklu to pasja, ale użytkownicy jednośladów, w tym motocykliści, są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drogach jest kluczowe, dlatego apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych uczestników ruchu.

Źródło: KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować