Tragiczny wypadek w Limanowej. Nie żyje pieszy potrącony przez samochód

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadków do którego doszło w pierwszym dniu wakacji. Zdarzenie miało miejsce 25 czerwca 2021 roku w Limanowej. Młody mężczyzna potrącił pieszego, który zginął na miejscu.

Tragiczny wypadek w Limanowej. Nie żyje pieszy potrącony przez samochód
Do wypadku doszło w piątek (25.06.2021r) około godz. 22:20 w Limanowej na ul. Bronisława Czecha. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki BMW potracił 49-letniego pieszego, który przechodził przez jezdnie w rejonie przejścia dla pieszych. Poszkodowany w wyniku poniesionych obrażeń, pomimo prowadzonej reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia.


19-letni kierujący był trzeźwy, pobrano mu krew do badan na zawartość alkoholu i środków odurzających. Młodemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy. 19-latek został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych w nowosądeckiej komendzie Policji. Pojazd którym kierował został zabezpieczony procesowo do czynności z udziałem biegłego.


Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wspólnie z biegłym z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych pracowali na miejscu zdarzenia by wyjaśnić okoliczności tego tragicznego wypadku.


26 czerwca 2021 roku Prokurator Rejonowy w Limanowej zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysięcy złotych.


Źródło: KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować