Trudna sytuacja w DPS-ie na ul. Nawojowskiej. Potrzebna pomoc ratowników medycznych, pielęgniarek oraz wsparcie wolontariuszy

Trudna sytuacja w DPS-ie na ul. Nawojowskiej. Potrzebna pomoc ratowników medycznych, pielęgniarek oraz wsparcie wolontariuszy

W wyniku testów przeprowadzonych w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Nawojowskiej 159 w Nowym Sączu okazało się, że spośród 275 przebadanych osób, zakażonych koronawirusem jest 16 pracowników i 70 mieszkańców placówki. Ich stan określany jest jako dobry.

 

Wszyscy zakażeni mieszkańcy zostali umieszczeni w jednym budynku, osoby które miały kontakt z osobami zakażonymi przebywają w innym wyodrębnionym obiekcie, stan ich  zdrowia jest na bieżąco monitorowany. 

 

Lekarz podjął decyzję o umieszczeniu w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie 22  pensjonariuszy DPS w związku z występowaniem u nich chorób współistniejących. 

 

Oczekujemy na decyzję Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w sprawie powrotu do normalnej pracy zdrowego personelu DPS. 

 

W obecnej, trudnej sytuacji, niezwykle cenna byłaby pomoc osób uprawnionych do pracy na stanowiskach ratowników medycznych lub pielęgniarek oraz wsparcie wolontariuszy. Tworzymy bazę osób chcących nieść pomoc – może przydać się również na przyszłość. Zgłoszenia przyjmujemy pod nr tel. 18  443 93 04 wew. 13 - informuje Prezydent Ludomir Handzel.

 

Fot. UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować