Trwa akcja „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”

Do tej pory w akcji wzięło udział 231 policjantów oraz pracowników cywilnych garnizonu małopolskiego. Pod koniec kwietnia br. osiągnięto już założony cel. Akcja oddawania krwi będzie trwała do końca lipca br.

Trwa akcja „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”

5 lutego 2021 r. Małopolska Policja wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, zainaugurowała akcję pod hasłem „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”. Celem uczczenia tego jubileuszu jest zebranie jak największej ilości krwi, każdego dnia ratującej życie poszkodowanym w wypadkach, chorym onkologicznie, czy też osobom po przeszczepach.


Szlachetne przedsięwzięcie zbiegło się w czasie z pandemią koronawirusa, której skutkiem były szpitalne deficyty tego bezcennego daru. Policjanci i pracownicy Policji całego garnizonu małopolskiego, dowiedli, że można na nich liczyć. Odzew był bardzo duży. W sumie w punktach poboru na terenie naszego województwa zarejestrowało się do tej pory 251 chętnych, a krwią podzieliło się 231 osób. Łącznie dzięki zbiórce zebrano już prawie 104 litry tego życiodajnego płynu, ale to nie koniec bo akcja będzie trwała do końca lipca.


Akcję wsparła również sądecka Policja. 13 kwietnia br. w sądeckim oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Kazimierza Wielkiego 9A można było oddać swoją krew w ramach akcji „102 litry krwi na 102. rocznicę powstania Policji”. Zgłosiło się 31 chętnych wśród których byli policjanci i pracownicy sądeckiej Policji, a także przedstawiciele innych służb mundurowych oraz mieszkańcy Sądecczyzny. Krew oddało 27 osób – łącznie zebrano 12 litrów 150 mililitrów tego cennego płynu. 


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować