„Promyczek Dobra” w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

„Promyczek Dobra” w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

W dniu 7 lutego 2019 r., w Sądeckiej Bibliotece Publicznej odbyło się przekazanie archiwalnych numerów „Promyczka Dobra”. Czasopismo dla dzieci jest wydawane prze Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej. 

 

Wydawnictwo zostało oficjalnie powołane do życia w dniu 1 lutego 1999 r. przez biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca. Zakres jego działalności obejmuje obecnie także działalność artystyczną wyrażającą się w sprawowaniu opieki nad zespołem dziecięcym Promyczki Dobra. Wydawnictwo poszerzało repertuar zespołu, a oprócz czasopism wydawało również płyty. 

 

Od 2008 r. wydawnictwo prowadzi i rozwija Filmotekę Promyczka obejmującą wartościowe, chrześcijańskie filmy dla dzieci. Miesięcznik „Promyczek Dobra” jest pismem dla dzieci wczesnoszkolnych, które potrafią samodzielnie czytać, w wieku 6 – 9 lat. Miesięcznik zawiera artykuły o treściach religijnych i wspierających rozwój intelektualny dziecka. Oprócz bogatych ilustracji zawiera on zwykle drobny upominek. 

 

Do stałych rubryk miesięcznika należą między innymi święty miesiąca, Niedzielne ewangelie, Komiks fotograficzny „Sanktuaria z Aureolą”, Iskierka misyjna oraz Wywiady „Figa z pasternakiem”. 

 

Obecnie, Promyczek Dobra jest drugim, po Małym Gościu Niedzielnym, pismem najchętniej czytanym przez najmłodszych Polaków mieszkających w Polsce i za granicą. 

 

Archiwalne numery Promyczka Dobra w wersji zdigitalizowanej, wchodzące w skład zasobów Sądeckiej Biblioteki Publicznej mogą być przeglądane bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem internetu. Wystarczy po otworzeniu przeglądarki internetowej wejść na stronę internetową http://www.sbc.nowysacz.pl/dlibra . W pozycjach „Ostatnio dodane” widnieją tytułowe archiwalne numery Katolickiego Czasopisma.  

 

Źródło i Fot. Urząd Miasta Nowy Sącz

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować