Pogoda - Sądeckie.pl



15

Dzisiaj jest: 15. 06. 2021
Do końca roku: 199 dni
Jakość Powietrza

Trwa budowa domu dla pani Doroty Góry i jej dzieci. Potrzeba pieniędzy, materiałów i fachowców do prac wykończeniowych

Trwa budowa domu dla pani Doroty Góry i jej dzieci. Potrzeba pieniędzy, materiałów i fachowców do prac wykończeniowych

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa Fundacji Będzie Dobrze, podczas, której zostały przedstawione postępy w budowie domu pani Doroty Góry i jej rodziny w Trzetrzewinie. 


Prace idą pełną parą. Dziękujemy za wszelką pomoc w postaci materiałów budowlanych oraz rąk do pracy. Pieniądze darczyńców są dysponowane w odpowiedni sposób – powiedziała Anna Pych z Zarządu Fundacji.


Szczegóły budowy przekazał radny Maciej Rogóż.


Rozpoczęła się budowa domu pani Doroty. Prace postępują w bardzo szybkim tempie, a celem fundacji jest budowa domu do stanu surowego do końca bieżącego roku. Oczywiście nie spoczywamy na laurach i szukamy trudno dostępnych wykonawców, firm o szeroko rozumianym tutaj wykończeniu domu. Przede wszystkim zależy nam na tym, aby znaleźć firmę, która zajmie się instalacją elektryczną, specjalistów od remontów łazienek, kuchni, malowania, gruntowania, tynkowania oraz układania płytek. Na dzień dzisiejszy najbardziej potrzeba materiałów takich jak kliniec do zasypania ławic, a także styropianu i folii do izolacji dachu. To są takie teraz najważniejsze materiały, które potrzebujemy tak naprawdę na teraz. 


Z kolei o postępach zbiórki opowiedział członek Zarządu Tomasz Strachanowski.


Fundacja prosi i zbiera pieniądze na budowę tego domu dla pani Góry. Na naszej stronie internetowej będziedobrze.pl jest podany numer rachunku bankowego przeznaczony tylko i wyłącznie na ten cel. Jest uruchomiona również zbiórka na portalu zrzutka.pl. Od 1 stycznia będzie można deklarować 1% podatku właśnie na te cel. Zachęcamy do pomocy i zapraszamy na naszą stronę i profil facebookowy, gdzie są bieżące informacje.


Do tej pory Fundacji udało się zebrać około 100 tys. zł. Potrzeba jeszcze około 150 tys.zł.
 

Przypomnijmy. Historia pani Doroty jest bardzo smutna. Sama wychowuje dzieci po śmierci męża. Pochowała jednego z synów, który urodził się z wadą genetyczną.

 

Rodzina mieszka w dwóch pokoikach, a dzieci dorastają i potrzebują miejsca do pracy, nauki i zabawy. Dom nie nadaje się do remontu. Pani Dorota mieszka w jednej jego części. Gdyby coś się zaczęło remontować, to druga połowa, w której mieszka ktoś inny runęłaby.

 

Jeśli chcesz wesprzeć budowę domu Pani Doroty Góry wpłać dobrowolny datek na subkonto

Fundacji „Będzie Dobrze” 88109018380000000136846077 – z dopiskiem – Budujemy dom Pani Doroty

Pomóc można również przekazując materiały budowlane, wykończeniowe itp.

Poniżej numery tel. na które można dzwonić w kwestii pomocy:

Zbiórka pieniężna, przekazanie materiałów, darowizny, inna forma wsparcia - 514-785-462

Sprawy techniczne i organizacyjne - 501-724-575

Zbiórka pieniężna pod linkiem: https://zrzutka.pl/s73g5k

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować