Trwa nabór do programu „Razem bezpieczniej”

W ramach Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024” można ubiegać się o środki na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy. Program adresowany jest do samorządów i organizacji pozarządowych, które chcą realizować projekty związane z zapobieganiem przestępczości i aspołeczności. Na każdy projekt można otrzymać do 100 tys. złotych.

Trwa nabór do programu „Razem bezpieczniej”

Aby skorzystać z programu, należy złożyć wniosek do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie do 1 marca 2024 roku. Wnioski będą oceniane według kryteriów określonych w regulaminie programu.

Program wspiera szczególnie takie działania, jak budowa, modernizacja lub doposażenie przejść dla pieszych, instalacja systemów monitoringu miejskiego, edukacja dla bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz inne inicjatywy mające na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

Program jest szansą na poprawę jakości życia w lokalnych społecznościach – zachęca wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Źródło: MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować