Pogoda - Sądeckie.pl

6

Dzisiaj jest: 06. 07. 2022 Do końca roku: 178 dni
Jakość Powietrza:

Trwa nabór wniosków do 10. edycji programu „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”

Trwa nabór wniosków do 10. edycji programu „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”

Trwa nabór wniosków do programu akceleracyjnego „Małopolska – tu technologia staje się biznesem”. To już 10. edycja przedsięwzięcia, w którym Województwo Małopolskie wspiera lokalne środowisko start-upowe.

Małopolska zajmuje szczególną pozycję na mapie innowacyjnych ośrodków dzięki ludziom i ich ideom. Liczne wydarzenia: duże konferencje oraz kameralne spotkania, służą rozpowszechnianiu idei wartych szerzenia i angażują Małopolan do działania. Dzięki nim środowisko start-upowe i kreatywne rozwija się coraz lepiej, a najlepsze działania wspierane są przez województwo.


Dla kogo wsparcie ?

Jeżeli jesteś organizacją pozarządową (NGO-sem), organizujesz seminaria, warsztaty tematyczne, spotkania networkingowe, projekty wspierające rozwój przedsiębiorczości technologicznej czy spotkania branży kreatywnej i designu służące sektorowi kreatywnemu, złóż wniosek o dofinansowanie.


Chcemy, aby projekty składane przez organizacje pozarządowe przyczyniały się do promowania i rozwoju przedsiębiorczości opartej na nowoczesnych technologiach i dużym potencjale sektora kreatywnego. To obszary szczególnie ważne dla gospodarki naszego regionu, dlatego dzielenie się wiedzą i wymiana doświadczeń są dużą wartością dla rozwoju ekosystemu przedsiębiorczości w Małopolsce – podkreśla marszałek Witold Kozłowski.


Jak i do kiedy należy składać wnioski?


Składanie ofert odbywa się dwuetapowo:

wersję elektroniczną oferty należy złożyć za pośrednictwem Generatora eNGO na stronie Pozarządowa Małopolska w terminie do 25 lutego 2022 r. do godziny 16:00, wersją pisemną oferty (wygenerowaną z Generatora eNGO) wraz z załącznikami należy złożyć do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w terminie do 28 lutego 2022 r. do godziny 16:00.


Wielkość wsparcia finansowego ze strony Województwa Małopolskiego wynosi maksymalnie 85% wartości zadania. Oferenci wykazać się muszą wkładem własnym na poziomie co najmniej 15%. Szczegółowe informacje na temat aplikowania znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej. Pula środków przeznaczonych na realizację projektów konkursowych wynosi blisko 430 tys. zł.


Co ciekawego działo się na ubiegłorocznych tech-eventach?

  • Konferencja TEDxKazimierz - w 2021 roku odbyła się pod hasłem „Change”. Podczas spotkania można było posłuchać prelekcji innowatorów, którzy kreują lepszą przestrzeń do życia w warunkach pandemii. Wydarzenie wpisuje się w ideę konferencji TED, które prezentują idee warte upowszechniania.
  • Akademia LifeScience StartUp - czyli cykl szkoleń z zakresu własności intelektualnej, modeli biznesowych, finansowania działalności gospodarczej, pitchingu, marketingu i promocji oraz zarządzania firmą.
  • KPT ScaleUP - Industrialna Akademia dla Startupów to cykl przedsięwzięć dedykowanych dla środowiska startupowego polegających na organizacji webinariów o różnej tematyce (zarządzanie kryzysowe, marketing, promocja, kreowanie wizerunku, sprzedaż) oraz indywidualnych konsultacjach dla słuchaczy.
  • KFF Industry - czyli cykl wydarzeń skierowanych do przedstawicieli branży filmowej z Małopolski, Polski i zagranicy. Projekt wspiera rozwój kompetencji producentów i twórców filmów dokumentalnych i animowanych w zakresie produkcji i koprodukcji. KFF Industry jest wydarzeniem towarzyszącym Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
  • OpenCoffee KRK - cykliczne spotkania networkingowe dla przedsiębiorców, studentów i freelancerów, oraz wszystkich zainteresowanym. Spotkania odbywają się w formule Open Coffee – co oznacza, że każdy uczestnik spotkania dostaje 2/3 minuty na odpowiedzenie na 4 pytania: Kim jesteś? Co robisz? Jak możemy Ci pomóc? Jak Ty możesz pomóc nam?
  • Film Spring Open Hackathon dla Wawelu - to inicjatywa łącząca świat filmowy z branżą IT. 3-dniowy hackathon wspierany wykładami, odbywał się w ramach Film Spring Open - jednych z największych edukacyjnych i praktycznych warsztatów audiowizualnych w Europie, opartych o nowe technologie i narzędzia stymulujące przyszły rozwój sztuk audiowizualnych. Hackathon to arena dla specjalistek i specjalistów obu dziedzin chętnych połączyć siły i wypracować oryginalne sposoby na korzystanie z kultury i sztuki za pośrednictwem nowych technologii.


W przeciągu ostatnich 9 lat w ramach „Małopolska – tu technologia staje się biznesem” wsparto ponad 150 przedsięwzięć realizowanych w różnych miastach regionu, w których uczestniczyło ok. 103 tys. osób. Wśród wspieranych na przestrzeni tych lat projektów były zarówno duże konferencje (m.in. Smogathon, TEDxKazimierz, TechLab), mniejsze warsztaty i spotkania networkingowe (np. warsztaty Design thinking w praktyce, LifeScience StartUp Akademia, OpenCoffeeKRK, InnoMaker), ale też programy akceleracyjne i inkubacyjne dla startupów (np. program pre-akceleracyjny Dragons Cave).


Źródło: UMWM

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować