Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 03. 2021
Do końca roku: 300 dniTrwa rewitalizacja Parku Strzeleckiego. Prace powinny zakończyć się na wiosnę 2021 roku

Trwa rewitalizacja Parku Strzeleckiego. Prace powinny zakończyć się na wiosnę 2021 roku

Trwa rewitalizacja Parku Strzeleckiego. Prace idą zgodnie z planem i powinny zakończyć się na wiosnę 2021 roku.

 

Jestem na budowie Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. Uczestniczyłem w naradzie budowy. Cieszę się, że wszystkie prace idą zgodnie z planem. Jakość jest bardzo wysoka. Rozwiązujemy na bieżąco problemy, pytania, dylematy. Cieszę się, że będziemy mogli już na wiosnę korzystać z tego amfiteatru - powiedział prezydent.

 

Przypomnijmy. W miejscu starej muszli koncertowej powstaje nowoczesny zadaszony obiekt, który pomieści ponad 3 tysiące miejsc. Na chwilę obecną roboty budowlane te ciężkie są bardzo głęboko zaawansowane.

 

W otoczeniu nowego amfiteatru znajdą się: dwa place zabaw z sadzawką i z mokrą piaskownicą, drewniana altana z zadaszeniem, pętla gimnastyczna wyposażona w dziesięć elementów do ćwiczeń oraz fontanna z placem wejściowym.

 

Wszystkie alejki na terenie parku zyskają nową nawierzchnie, a cały teren będzie monitorowany elektronicznie. Przy placu wejściowym pojawią się dwa przystanki komunikacji miejskiej tak, żeby można było tam przyjechać bez samochodu czy roweru i całą rodziną wejść na teren parku. Pojawią się również miejsca parkingowe. Będzie ich 277.

 

Dodatkowo dwa skrzyżowania: ulicy Łokietka z ulicą Ogrodową oraz ulicy Wolskiej z ulicą Ogrodową zostaną wyremontowane i przerobione, w taki sposób, że zostaną wyniesione ponad linie drogi, co spowoduje, że będą one bezpieczniejsze dla pieszych i spowolnią ruch w tamtym rejonie.

 

Zrewitalizowany Park Strzelecki nie będzie służył wyłącznie imprezom czy większym eventom. Stanie się miejscem, gdzie na co dzień Sądeczanie będą mogli przyjechać, spędzić czas i rodzinnie odpoczywać.

 

Wykonawcą inwestycji jest firma Erbet. Jej koszt to prawie 40 mln zł.

Trwa rewitalizacja Parku Strzeleckiego. Prace powinny zakończyć się na wiosnę 2021 roku Trwa rewitalizacja Parku Strzeleckiego. Prace powinny zakończyć się na wiosnę 2021 roku Trwa rewitalizacja Parku Strzeleckiego. Prace powinny zakończyć się na wiosnę 2021 roku Trwa rewitalizacja Parku Strzeleckiego. Prace powinny zakończyć się na wiosnę 2021 roku Trwa rewitalizacja Parku Strzeleckiego. Prace powinny zakończyć się na wiosnę 2021 roku Trwa rewitalizacja Parku Strzeleckiego. Prace powinny zakończyć się na wiosnę 2021 roku Trwa rewitalizacja Parku Strzeleckiego. Prace powinny zakończyć się na wiosnę 2021 roku Trwa rewitalizacja Parku Strzeleckiego. Prace powinny zakończyć się na wiosnę 2021 roku

Fot. UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować