Trwają prace nad utworzeniem Świetlicy Wiejskiej w Paszynie

Trwają prace nad utworzeniem Świetlicy Wiejskiej w Paszynie, która będzie działać w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmcu. Będzie to już dziewiąta tego typu placówka Ośrodka Kultury zlokalizowana na terenie gminy Chełmiec, gdzie prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Trwają prace nad utworzeniem Świetlicy Wiejskiej w Paszynie

W dniu 20.02.2024r. Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, Radny Wojciech Skrzypiec, Przewodniczący Komisji Kultury Andrzej Tyrkiel i Dyrektor GOK w Chełmcu Barbara Barycz spotkali się właśnie w Paszynie, aby ustalić szczegóły dotyczące otwarcia świetlicy.

Wójt podkreślił, że świetlica w tym miejscu jest bardzo potrzebna i jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Paszyna i okolic. Warto zaznaczyć, że tego typu miejsca są nie tylko miejscem animacji kultury ale też integracji i spotkań lokalnej społeczności.

Nowa świetlica powstanie w pomieszczeniach remizy OSP Paszyn. Po pracach adaptacyjnych i renowacji tych pomieszczeń zacznie funkcjonować świetlica. Termin planowany otwarcia świetlicy w Paszynie to druga połowa marca 2024r.

Źródło: Gm. Chełmiec

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować