Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 09. 2021 Do końca roku: 105 dni
Jakość Powietrza

Trwają prace przy budowie bieżni, skoczni w dal i rzutni do pchnięcia kulą przy ZSP w Nawojowej

Trwają prace przy budowie bieżni, skoczni w dal i rzutni do pchnięcia kulą przy ZSP w Nawojowej

Dzisiaj starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski sprawdzał postęp prac.

Na razie trwa wyrównywanie terenu - mówi starosta Marek Kwiatkowski. - Konieczne jest również zrobienie odwodnienia i odpowiednie ukształtowanie terenu. Kiedy to już zostanie zrobione, powstanie bieżnia, miejsce do skoku w dal z rozbiegiem oraz miejsce do pchnięcia kulą. Po wcześniejszym wybudowaniu zewnętrznego boiska z trybunami i oświetleniem oraz remoncie sali sportowej w tej szkole – obecna inwestycja będzie zwieńczeniem kompleksu sportowego przy naszej szkole w Nawojowej.


Starosta podkreśla, że wszystkie te obiekty są bardzo potrzebne.


Szczególnie w okresie, kiedy pandemia zmusiła uczniów do wielogodzinnego przebywania przed komputerami konieczne jest stworzenie możliwości rozwoju sportowego dla młodych ludzi - dodaje starosta Marek Kwiatkowski. - Dlatego tak dużo środków inwestujemy w budowę lub rozbudowę infrastruktury sportowej dla młodzieży ze szkół powiatowych.


W dzisiejszym spotkaniu wziął również udział radny powiatowy Ryszard Poradowski i dyrektor ZSP w Nawojowej Michał Buzlak.


Prace mają się zakończyć do 24 sierpnia tego roku. Wykonuje je Firma BUDMAT Lucyna Matyja z Krynicy-Zdroju. Całość będzie kosztować 153.9991,56 zł.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować