Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 05. 2022 Do końca roku: 228 dni
Jakość Powietrza:

Trwają prace przy budowie hali sportowej w Marcinkowicach. Niedługo zostaną zamontowane okna

Trwają prace przy budowie hali sportowej w Marcinkowicach. Niedługo zostaną zamontowane okna

Trwają prace przy budowie hali sportowej wraz ze strzelnicą w Marcinkowicach. Niebawem będą montowane okna. Zrobiona jest też część zadaszenia i pomieszczenia wewnątrz obiektu.

Uroczyste otwarcie obiektu planowane jest na jesień przyszłego roku. Obok hali powstanie kompleks sportowy - Powiatowe Centrum Sportu. Całość ma kosztować ponad 20 milionów złotych - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.


W skład Centrum wejdą m.in.: boisko do gier zespołowych z trybunami, korty tenisowe i odkryty basen, bieżnia, skocznia do skoku w dal i wzwyż oraz rzutnia (rzut kulą, młotem i dyskiem).


To największa inwestycja sportowa w historii Powiatu Nowosądeckiego - dodaje starosta Marek Kwiatkowski. - Aby nie obciążać naszego budżetu taką kwotą, pozyskaliśmy dofinansowanie do tego projektu: do budowy hali w wysokości 10,8 miliona złotych, a do budowy Powiatowego Centrum Sportu - 4,3 miliona złotych.


Obiekt będzie służył nie tylko uczniom klas mundurowych Zespołu Szkół w Marcinkowicach, ale też mieszkańcom Sądecczyzny.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować