Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 03. 2021
Do końca roku: 299 dniTrwają remonty w placówkach szkolnych prowadzonych przez Powiat Nowosądecki

Trwają remonty w placówkach szkolnych prowadzonych przez Powiat Nowosądecki

Zakres prac obejmuje m.in. bieżące naprawy i konserwacje, malowanie pomieszczeń, wymianę płytek, remont toalet oraz renowacje terenów zielonych.

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy Zdroju prace pochłoną ponad 100 tysięcy złotych. Zostało już pomalowanych osiem sal lekcyjnych, niebawem rozpocznie się odwadnianie placu apelowego, naprawa murków zewnętrznych, schodów przy sali gimnastycznej i podjazdów dla osób niepełnosprawnych. Trwa wymiana płytek na terenie jednego z pięter budynku szkoły.

W Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu zaplanowano na okres letni malowanie trzech sal lekcyjnych i renowację terenów zielonych. Wcześniej wyremontowano już sekretariat, pokój nauczycielskim, gabinet dyrektora i toalety.

Uczniowie Zespołu Szkół w Marcinkowicach, którzy wrócą do szkoły we wrześniu na pewno zauważą odświeżone i pomalowane korytarze. W planach jest również modernizacja podwórka – wymiana nawierzchni asfaltowej na kostkę brukową (120 tysięcy złotych) oraz rozpoczęcie budowy pełnowymiarowej hali sportowej ze strzelnicą.

Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie zaplanowała m.in. remont węzłów sanitarnych w budynku, w którym odbywają się warsztaty dla uczniów. W planach jest też rozpoczęcie budowy boiska.

W Zespole Szkół  Ponadpodstawowych w Nawojowej trwają prace przy budowie ogrodzenia i trybun, a w planach na ten rok jest remont budynku kotłowni i garaży.

Uczniów korzystających z Internatu Międzyszkolnego na pewno ucieszy wykonanie łazienek w pokojach. Teren wokół budynku Internatu ma również zostać doświetlony, a wszystko to za 475 tysięcy złotych.

Wszystkie zaplanowane na ten rok inwestycje w placówkach oświatowych przekroczą kwotę 1,3 miliona złotych.

 

Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować