Trzy kolizje, trzech nietrzeźwych kierowców. Rekord ponad 3 promile

W miniony weekend policja w powiecie limanowskim odnotowała trzy kolizje drogowe i zatrzymała nietrzeźwych kierowców. Najgroźniejszy przypadek dotyczył mężczyzny z ponad 3 promilami alkoholu w organizmie, który nie posiadał prawa jazdy.

Trzy kolizje, trzech nietrzeźwych kierowców. Rekord ponad 3 promile
Trzy kolizje, trzech nietrzeźwych kierowców. Rekord ponad 3 promile. Fot. ilustracyjna

W miniony weekend policjanci z powiatu limanowskiego odnotowali trzy kolizje drogowe i interweniowali w związku ze zgłoszeniami o nietrzeźwych kierujących. Najpoważniejszy przypadek dotyczył 46-latka, który prowadził samochód mając ponad 3 promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania.

Pierwsza kolizja miała miejsce 15 listopada około godziny 8:00 w Roztokach. 53-letnia kierująca volkswagenem, nie dostosowując prędkości do warunków na drodze, zjechała na przeciwny pas i zderzyła się z hyundaiem. Po kolizji kobieta przejechała jeszcze kilkaset metrów, zanim wjechała do przydrożnego rowu. Badanie wykazało, że miała blisko 1,9 promila alkoholu w organizmie. Poszkodowana trafiła do szpitala, a policja zatrzymała jej prawo jazdy.

Kilka godzin później, około 15:30 w Kasinie Wielkiej, obywatelsko zatrzymano kierowcę opla, którego styl jazdy wskazywał na spożycie alkoholu. Policjanci potwierdzili, że 31-latek miał 1,8 promila i prowadził pojazd pomimo zakazu sądowego.

Ostatnia interwencja tego dnia miała miejsce po godzinie 19:00 w Mszanie Dolnej. Policjanci zatrzymali 46-letniego kierowcę renault, który prowadził samochód mając ponad 3 promile alkoholu i nie posiadał wymaganych uprawnień.

Wszystkie sprawy zostaną skierowane do sądu. Policjanci apelują o odpowiedzialność i trzeźwość, podkreślając, że nietrzeźwy kierowca może być źródłem wypadku i tragedii, której nie da się cofnąć. Funkcjonariusze podziękowali również osobom, które obywatelsko reagowały i zgłosiły nietrzeźwych kierowców.

Źródło: Fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować