Pogoda Nowy Sącz

29

Dzisiaj jest: 29. 09. 2023 Dni od początku roku: 271 Dni do końca roku: 93
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rojówce mają nową salę gimnastyczną

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rojówce mają nową salę gimnastyczną

W czwartek – 16 września 2021 roku odbyło się oficjalne otwarcie i oddanie do użytku nowo wybudowanej Sali Gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Rojówce.

Otwarcie sali rozpoczęło się od przecięcia wstęgi i poświęcenia obiektu przez Ks. Prałata Stanisława Berdzika Proboszcza Parafii Tęgoborze.


Marzeniem naszym było stworzenie optymalnych warunków i takiego miejsca, gdzie każde dziecko swobodnie mogłoby rozwijać się poprzez ruch oraz uprawiać wybrane dyscypliny sportowe w zdrowej wzajemnej rywalizacji. Od dziś zacznie się lepsza przyszłość dla uczniów naszej szkoły, którzy będą mogli ćwiczyć w wymarzonych warunkach na miarę XXI wieku - powiedziała Pani Maria Grzegorzek – Dyrektor Szkoły.


Uroczystość otwarcia sali uświetniło wielu znamienitych gości: Zofia Bukowiec -przedstawicielka biura poselsko–senatorskiego Posłanki na Sejm RP Anny Paluch oraz Senatora RP Jana Hamerskiego, Adam Skwarło - Dyrektor Kuratorium Oświaty w Krakowie - Delegatura w Nowym Sączu, Grażyna Prusak-Burdacka - Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie - Delegatura w Nowym Sączu. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Antoni Koszyk - Wicestarosta Nowosądecki, Marek Pławiak - Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Piotr Stach - Wójt Gminy Laskowa, przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą, prezesi: Banku Spółdzielczego w Łososinie Dolnej Zdzisława Orzeł i „SHP” Rolnik w Łososinie Dolnej Jan Cięciwa, Dyrektorzy Szkół z Gminy Łososina Dolna, Radni Rady Gminy oraz Sołtysi. Z okazji oddania sali gimnastycznej przesłane zostały listy gratulacyjne od Posłów na Sejm RP: Anny Paluch, Barbary Bartuś, Jagny Marczułajtis – Walczak, Arkadiusza Mularczyka, Patryka Wichra i Senatorów RP: Jana Hamerskiego, Wiktora Durlaka oraz od I Wicewojewody Małopolskiego Józefa Leśniaka. Wśród zacnych gości nie zabrakło również wykonawców robót budowlanych: Roberta Złockiego, Bogdana Romanka, kierownika budowy Mariusza Króla oraz inspektora nadzoru Tadeusza Kanownika.


Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie. Te słowa, mimo upływu lat, wciąż pozostają aktualne. Szkoła nie tylko kształci ale i wychowuje. Szczególnie dzisiaj wpajanie młodym ludziom chrześcijańskiego systemu wartości, w którym drugi człowiek znajduje się na poczesnym miejscu, jest niezwykle ważne. Sport uczy szacunku dla drugiego człowieka, szlachetnej rywalizacji. Uczy więc szacunku dla kolegi i koleżanki z boiska.
Sala gimnastyczna dopełnia edukacyjną ofertę dla dzieci i młodzieży uczącej się w Szkole Podstawowej w Rojówce. Ale wierzę głęboko, że będzie miejscem tętniącym sportowo-rekreacyjnym życiem, gdzie młodzież ale i starsi, seniorzy, mieszkańcy okolicznych miejscowości, spotykać się będą aby spędzać wspólnie czas aktywnie wypoczywając i uprawiając sport. Jestem przekonany, że sala gimnastyczna i infrastruktura sportowa znajdująca się wokół szkoły tworzyć będą lokalne centrum sportowo-rekreacyjne z którego chętnie korzystać będą nasi mieszkańcy - mówił Wójt Gminy Łososina Dolna Andrzej Romanek.


Prace budowlane trwały od 20.02.2020 r. do 31.08.2021 r. Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 3.100.000 zł. Budowa została sfinansowana ze środków własnych Gminy Łososina Dolna. Nowo oddany kompleks sportowy to sala główna z boiskiem umożliwiającym rozegranie zawodów w większości dyscyplin sportowych i nowoczesne zaplecze: szatnie z kompletnymi węzłami sanitarnymi, pokój dla nauczyciela i pomieszczenia magazynowe na sprzęt.


Źródło: Gm. Łososina Dolna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować