Uczniowie z LO w Grybowie odwiedzili Grecję w ramach programu Erasmus+

64 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie wzięło udział w tym roku w zagranicznych wyjazdach do Grecji w ramach programu Erasmus+. Młodzież spotkała się z uczniami partnerskiej szkoły w Katerinii.

Uczniowie z LO w Grybowie odwiedzili Grecję w ramach programu Erasmus+

W ramach programu Erasmus plus (Mobilność edukacyjna uczniów) młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Grybowie miała możliwość uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych u greckiego partnera - Liceum w Katerinii. Uczniowie, oprócz zajęć edukacyjnych poznawali kulturę, tradycję, zwyczaje panujące w Grecji, dzięki czemu rozwijali swoje kompetencje społeczne. W czasie wolnym od zajęć zwiedzili m.in. Meteory, Thesaloniki, starożytne miasto Dijon czy Litochoro. Udali się też do wąwozu prowadzącego do góry Olimp.


- Wspomnienia, które zgromadziłam w słonecznej Grecji pozostaną ze mną na zawsze. Każdemu będę polecać, aby wziął udział w tym projekcie - mówi uczennica Marcelina Matuła.


Dodatkowo, w ramach projektu, 15 nauczycieli z Liceum w Grybowie odbyło kurs językowy w hiszpańskiej Maladze. Nauczyciele podnosili swoje kompetencje językowe uczestnicząc w zajęciach od poniedziałku do piątku. Oprócz udziału w kursie językowym udało się również zorganizować wycieczki kulturoznawcze do Kordoby, Granady czy Gibraltaru. Oba te wyjazdy były możliwe dzięki udziałowi LO w programie Erasmus+, który w 100% pokrywał koszty.


Wszyscy uczniowie i nauczyciele otrzymali certyfikaty potwierdzające ich udział w zagranicznej mobilności. Uroczystego wręczenia certyfikatów dla uczniów dokonano 23 czerwca 2023 roku podczas zakończenia roku szkolnego. Uczniowie otrzymali certyfikat Erasmus plus z rąk dyrektora szkoły dra Tomasza Walickiego, wicestarosty nowosądeckiego Antoniego Koszyka, a także burmistrza miasta Grybów Pawła Fydy.


- Polecam wszystkim uczniom i nauczycielom taki wyjazd. Można dużo się nauczyć, nabrać dużo doświadczenia i wykorzystać go w kolejnych latach nauki i pracy – mówi dr Tomasz Walicki, dyrektor Liceum w Grybowie. - To oczywiście nie koniec naszych planów – dzięki akredytacji udziału w projektach Erasmus plus do 2027 roku, które otrzymało nasze Liceum, będziemy nadal realizować takie projekty.


Wyjazdy były możliwe dzięki realizacji projektu (2022-1-PL01-KA121-SCH-000063066).


Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować