Pogoda - Sądeckie.pl1

Dzisiaj jest: 01. 03. 2021
Do końca roku: 305 dniUczniowie z Zespołu Szkół w Krynicy pojadą do Grecji w ramach projektu ERASMUS+

Uczniowie z Zespołu Szkół w Krynicy pojadą do Grecji w ramach projektu ERASMUS+

60 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju pojedzie do Grecji! Szkoła zakwalifikowała się do projektu ERASMUS+ „Mobilność edukacyjna w sektorze - Kształcenie i szkolenia zawodowe”.

 

Uczniowie wraz z nauczycielami będą mogli wyjechać w przyszłym roku do Grecji, aby nabywać tam umiejętności zawodowe i szlifować język angielski. To bardzo dobra wiadomość. Nasz projekt „Z Krynicy-Zdroju do Europy podboju” opiewa na prawie 110 tysięcy euro. Pieniądze są przeznaczone na zagraniczne kształcenie zawodowe uczniów i nauczycieli przedmiotów zawodowych - mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor placówki.

 

Główne cele projektu to właśnie doskonalenia umiejętności praktycznych i językowych uczniów technikum w zawodach: technik hotelarstwa, technik budownictwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

 

Zachęcam absolwentów klas ósmych do podjęcia nauki w naszej szkole i skorzystania z możliwości wyjazdu, szkolenia zawodowego za granicą i zdobycia cennego doświadczenia zawodowego i językowego, a przede wszystkim przeżycia wspaniałej przygody w edukacyjnym i rozwijającym programie, jakim jest Erasmus – dodaje dyrektor Maria Aleksander-Pisz.


Szczegółowe informacje na temat projektu - wkrótce na stronie internetowej szkoły http://krynica.szkola.pl/zsp/

 

Źródło i fot. SPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować