Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Uczniowie ZS Nr 2 im. Sybiraków zajęli drugie miejsce w Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim

Uczniowie ZS Nr 2 im. Sybiraków zajęli drugie miejsce w Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim

Prezydent Ludomir Handzel pogratulował Uczniom Zespołu Szkół Nr 2 im. Sybiraków, którzy zajęli drugie miejsce w Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „Ekstraklasa Wojskowa”. W Turnieju udział wzięli uczestnicy programów adresowanych przez MON do uczniów klas wojskowych, a koordynowanych przez Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.

W półfinałach „Ekstraklasy Wojskowej” z uczniami ZS nr 2 w Nowym Sączu spotkało się Liceum Ogólnokształcące w Rybniku ZDZ w Katowicach. Półfinaliści pokonali blisko 100 szkół, które zgłosiły się do turnieju i 300 uczniów je reprezentujących.


Bardzo się cieszę, że rozwijamy ten kierunek, bo to w przyszłości pewna praca, a jednocześnie wychowanie patriotyczne. Dziękuję wam bardzo za postawę i osiągnięcia. Gratuluję też Panu dyrektorowi Sławomirowi Szczerkowskiemu – powiedział Prezydent Ludomir Handzel.


"Ekstraklasa Wojskowa" to turniej adresowany do uczniów klas o profilu wojskowym, uczących się w szkołach prowadzących „Oddziały Przygotowania Wojskowego” i „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”. To programy edukacyjne Ministerstwa Obrony Narodowej, koordynowane przez Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.


Źródło: UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować