Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 05. 2021
Do końca roku: 239 dni
Jakość Powietrza

Uczniowie ZS w Łącku zakwalifikowali się do konkursu „Szkolne mistrzostwa menedżerskie 4”

Uczniowie ZS w Łącku zakwalifikowali się do konkursu „Szkolne mistrzostwa menedżerskie 4”

Justyna Mrówka, Klaudia Wierzycka i Krystian Kornaś z I klasy Technikum handlowego zakwalifikowali się do konkursu „Szkolne mistrzostwa menedżerskie 4”. Konkurs odbywa się pod patronatem Fundacji Przedsiębiorczości Revas, której celem jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości, rozwój systemu edukacji i kształcenie kadr na potrzeby gospodarki.

Młodzież przygotowuje się pod okiem Sabiny Garwol. Uczy się prowadzić symulacje biznesowe, aby mogli sprawdzić się jako właściciele swojego biznesu.


Podczas rozgrywki eliminacyjnej, trzyosobowe zespoły wcielą się we współwłaścicieli wirtualnych przedsiębiorstw – mówi Wiesław Prostko, dyrektor ZS w Łącku. - Przez dwa miesiące podejmują realistyczne decyzje biznesowe o zakupie sprzętu, zatrudnieniu pracowników, wyposażeniu ich stanowisk. Kalkulują ofertę i ceny swoich usług i towarów. Najlepsze zespoły uczniowskie zostaną zaproszone na finał.


Grupa uczniów Zespołu Szkół w Łącku prowadzi wirtualne Biuro Rachunkowe i to właśnie w jego zakresie będzie musiała zaprezentować wszystkie swoje umiejętności.


Źródło: SPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować