Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 09. 2021 Do końca roku: 105 dni
Jakość Powietrza

Na terenie MPEC pojawiło się 5 uli

Na terenie MPEC pojawiło się 5 uli

Na terenie nowosądeckiego MPEC pojawiło się 5 uli.

Zarząd MPEC wpadł na nietypowy i cenny pomysł. Na terenie przedsiębiorstwa pojawiły się ule z pszczołami. Pszczoła to bardzo ważny owad dla człowieka. Już się tu zadomowiły. To pokazuje ekologiczny kierunek rozwoju całego przedsiębiorstwa. Zarząd jest tutaj w tym kierunku bardzo mocno zdeterminowany. Bardzo się z tego cieszę zwłaszcza, że wiąże się to z niedawnym światowym dniem pszczoły - powiedział prezydent Ludomir Handzel.


Chcemy wspierać jako MPEC działania proekologiczne. Na terenie 4 ha postawiliśmy 5 uli. Wiemy, że pszczoły są bardzo ważne dla ekosystemu. Wytwarzają 1/3 żywności dla ludzkości dlatego chcemy dbać o nie szczególnie. Zielony Nowy Sącz i ekologiczny MPEC - dodaje prezes MPEC Paweł Kupczak.

***

Pszczoły są bardzo ważną częścią ekosystemu. Ich pracy zawdzięczamy produkcję 1/3 żywności. 100 gatunków roślin uprawnych odpowiada za około 90% żywności na świecie, natomiast pszczoły zapylają aż 71 z nich. Zawdzięcza się im aż 4 000 odmian warzyw i wiele owoców.


Pszczoły nie tylko mają istotny wpływ na światowe bezpieczeństwo żywnościowe, ale także na zachowanie bioróżnorodności, a co za tym idzie - zachowanie zrównoważonego rozwoju.


Fot. MPEC

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować