Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

Uczniowie ZS w Marcinkowicach uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii

Uczniowie ZS w Marcinkowicach uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Marcinkowicach doświadczyli niezwykłej lekcji historii przeprowadzonej w Dworze Morawskich oraz w Parku Dworskim otaczającym szkołę.

Pomysłodawcą projektu jest Lucjan Kantor, nauczyciel sztuk walki oraz wielki miłośnik historii i rekonstrukcji historycznych.


Dzięki współpracy z zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznych 1PSP AK oraz przy wsparciu Oskara Brody i Przemysława Bukowca, mogliśmy przenieść się w lata 30. i 40. dwudziestego wieku – mówi dyrektor szkoły Iwona Sikorska. - Stroje, charakteryzacja, rekwizyty i nade wszystko wyjątkowa atmosfera sprawiły, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci całej grupy zaangażowanej w projekt.


Przedsięwzięcie było także nagrodą dla uczniów klas mundurowych, którzy we wrześniu tego roku odnieśli wielki sukces zajmując II miejsce w Rajdzie Szlakiem Żołnierzy 1PSP AK organizowanym m.in. przez Oddział IPN w Krakowie oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych 1PSP AK w Beskidzie Sądeckim.


Źródło: SPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować