Uczniowie ZS w Marcinkowicach ukończyli projekt międzynarodowy

Dziesięcioro uczniów z klasy 2a OPW i 3ac w Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach właśnie ukończyło międzynarodowy projekt eTwinning o nazwie „Creating a Multilingual Dictionary”. Projekt ten został założony przez nauczycielki języka angielskiego, Katarzynę Mróz i Martynę Zbozień, na platformie ESEP.

Uczniowie ZS w Marcinkowicach ukończyli projekt międzynarodowy

Młodzież pracowała w kilkuosobowych grupach z partnerami z Turcji, Grecji i Portugalii, aby stworzyć międzynarodowy słownik w aplikacji StoryJumper. Dodatkowo, uczestnicy przygotowali gry edukacyjne w swoim języku dla kolegów z zagranicy i mieli okazję zagrać w gry przygotowane przez swoich zagranicznych kolegów, sprawdzając swoją znajomość języków.

Projekt eTwinning wymagał od uczniów dobrej znajomości języka angielskiego, cierpliwości i determinacji. W okresie od listopada do maja uczestnicy przygotowali autoprezentacje w języku angielskim, korzystając z różnorodnych aplikacji internetowych. Wzięli również udział w spotkaniu online z innymi uczestnikami projektu, które zostało zorganizowane za pomocą Google Meet. Ponadto, stworzyli propozycje logo i plakatu dla projektu, wykorzystując różnego rodzaju programy graficzne. W mieszanych grupach powstał międzynarodowy słownik zawierający najważniejsze słowa z różnych języków. Dodatkowo, uczestnicy przygotowali gry edukacyjne online, które sprawdzały znajomość słów ze słownika.

Udział w projekcie eTwinning przyniósł wiele pozytywnych efektów. Uczniowie znacząco poprawili swoje umiejętności językowe, szczególnie w zakresie komunikacji w języku angielskim. Projekt umożliwił rozwinięcie umiejętności współpracy, planowania i realizacji zadań w międzynarodowej grupie. Młodzi ludzie zyskali również większą świadomość kulturową i nauczyli się szanować różnorodność. Nauczyciele mieli okazję wymienić się doświadczeniami z kolegami z innych krajów, co przyczyniło się do wzbogacenia ich warsztatu pracy.

Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować