Uczniowie ZS w Starym Sączu wzięli udział w kursie pilarza

Uczniowie klasy IV Zespołu Szkół w Starym Sączu, którzy uczą się w zawodzie technik leśnik, mieli okazję wziąć udział w kursie pilarza - operatora pilarki spalinowej zorganizowanym przez Nadleśnictwo Stary Sącz.

Uczniowie ZS w Starym Sączu wzięli udział w kursie pilarza

Po wykładach teoretycznych przyszedł czas na ćwiczenia praktyczne. Podczas 14 dni spędzonych w lesie, młodzież zdobyła umiejętności obsługi i konserwacji pilarek spalinowych, ścinania i obalania drzew oraz ściągania drzew zawieszonych. Ostatniego dnia, po zdaniu egzaminu, otrzymali zaświadczenia potwierdzające zdobycie dodatkowych kwalifikacji.

Dyrektor szkoły, Grzegorz Skalski, podkreśla, że czwartoklasiści są bardzo zadowoleni z tej formy zajęć. Kurs nie tylko pozwolił im spojrzeć na gospodarkę leśną od praktycznej strony, ale przede wszystkim zdobyć uprawnienia przydatne w przyszłości na rynku pracy. Nabywane umiejętności ścinki, okrzesywania, manipulacji drewna oraz wiedza z zakresu BHP podczas wykonywania prac z zakresu użytkowania lasu są niezwykle przydatne w pracy leśnika.

Źródło: SPNS


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować