Uczniowie ZSP w Krynicy-Zdroju wzięli udział w warsztatach „Ciało w przestrzeni sztuki”

Arteterapia to nie tylko terapia, ale także sposób na rozwijanie kreatywności i odkrywanie własnego potencjału. Poprzez różne formy sztuki, takie jak rzeźba, malarstwo, teatr czy film, możemy lepiej poznać siebie i swoje emocje, a także nawiązywać głębsze relacje z innymi ludźmi.

Uczniowie ZSP w Krynicy-Zdroju wzięli udział w warsztatach „Ciało w przestrzeni sztuki”

Arteterapia może być pomocna w radzeniu sobie ze stresem, traumą, depresją czy lękiem. Arteterapia jest dostępna dla każdego, niezależnie od wieku i umiejętności artystycznych. Ważne jest, aby być otwartym na doświadczenie i eksperymentowanie.


Uczniowie klas 3C i 4C o profilu psychologicznym Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju mieli okazję spróbować arteterapii na własnej skórze. Wzięli udział w warsztatach „Ciało w przestrzeni sztuki”, które poprowadziła Karolina Fortuna, aktorka Teatru Odwróconego z Krakowa. Uczniowie oglądali obrazy w MCK Sokół w Nowym Sączu i dzielili się swoimi wrażeniami i uczuciami. Następnie uczestniczyli w ćwiczeniach z zakresu mowy ciała, komunikacji niewerbalnej i ekspresji emocjonalnej. Dowiedzieli się, jak sztuka może pomagać w zrozumieniu siebie i innych, a także w budowaniu więzi i wsparcia.


Po warsztatach uczniowie obejrzeli film „Dream Scenario” - portret współczesnej kultury celebrytów i mediów społecznościowych. Film pokazał, jak łatwo można stracić poczucie własnej wartości i tożsamości w pogoni za sławą i popularnością. Uczniowie mieli okazję do refleksji nad własnymi marzeniami, aspiracjami i wartościami.


Warsztaty arteterapeutyczne były dla uczniów cennym doświadczeniem edukacyjnym i osobistym. Pod opieką nauczycielek języka polskiego Doroty Franczak i Aleksandry Bieniek oraz wychowawczyni klasy 3 C Anety Potrzeszcz-Gorczyca i pedagoga szkolnego Wiolety Urygi uczniowie mogli poznać nowe formy sztuki i terapii, a także odkryć nowe aspekty swojej osobowości.


Źródło: SPNS, fot. Galeria Sztuki Współczesnej BWA Sokół


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować