Pogoda Nowy Sącz

25

Dzisiaj jest: 25. 09. 2022 Dni od początku roku: 267 Dni do końca roku: 97
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Uczniowie ZSP w Krynicy-Zdroju z sukcesami w V Mistrzostwach Polski w Cheerleadingu Sportowym

Uczniowie ZSP w Krynicy-Zdroju z sukcesami w V Mistrzostwach Polski w Cheerleadingu Sportowym

W rozegranych w miniony weekend w Józefowie V Mistrzostwach Polski w Cheerleadingu Sportowym sukcesy odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju.

Drugie miejsce w kategorii Cheer Hip-Hop w zespole wywalczył Dawid Kołodziej - uczeń klasy 1 technikum informatycznego, który jest członkiem grupy ADeeM Team Nowy Sącz. Tym samym Dawid i jego zespół zostali wicemistrzami Polski - mówi dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz. - Na tych samych zawodach uczennica klasy II LO Roksana Majda - utytułowana już zawodniczka - wywalczyła trzecie miejsce. Roksana wraz z trenerką Karoliną Wolak, absolwentką naszej szkoły zdobyły trzecie miejsce w kategorii Cheer Hip-hop senior. Dokonały tego pomimo kontuzji trenerki i zakończenia choreografii w połowie tańca.


Sukces drużynowy stał się natomiast udziałem Gabrieli Skwarczowskiej, Moniki Porosło i Roksany Majdy - uczennic LO, które w kat. cheer hip-hop senior mini drużyna – reprezentując zespół WDS Fruciaki GR. 7 wywalczyły I miejsce i tytuł Mistrzyń Polski.


Cieszy fakt, że nasi uczniowie osiągają sukcesy, rozwijają swoje pozaszkolne zainteresowania i pasje, spełniają marzenia na arenie ogólnopolskiej - dodaje dyrektor szkoły. - Karolina Wolak i Roksana Majda, mistrzynie Polski w cheerleadingu sportowym 2021 mają reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Orlando na Florydzie. Cheeleaderki, które reprezentują Klub Sportowy WDS Fruciaki Krynica-Zdrój mają szansę zostać najlepszymi na świecie! Trzymamy kciuki, aby wyjazd dziewczyn doszedł do skutku, ponieważ Karolina Wolak na Mistrzostwach Polski doznała kontuzji i walczy z czasem, aby za dwa tygodnie móc wystartować w tej prestiżowej imprezie.


Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować