Ukradła torebkę z gorlickiego Kościoła. 34-latce grozi 5 lat więzienia

5 marca w jednym z gorlickich kościołów doszło do kradzieży torebki z dokumentami oraz gotówką i telefonem. Następnego dnia gorliccy policjanci ustalili sprawcę.

Ukradła torebkę z gorlickiego Kościoła. 34-latce grozi 5 lat więzienia

W pierwszą niedzielę marca po jednej z mszy, mieszkanka Gorlic wracając do domu zorientowała się, że nie ma ze sobą torebki. Natychmiast wróciła do kościoła, ale torebki tam nie było. Następnie spróbowała zlokalizować swój telefon przez specjalną aplikację, jednak bezskutecznie. Kilka godzin później do rodziny kobiety zadzwoniła osoba, która znalazła telefon, portfel i dokumenty na terenie jednej z miejscowości w województwie podkarpackim. W portfelu nie było już jednak pieniędzy. Gorliccy funkcjonariusze kolejnego dnia dotarli do sprawczyni, którą okazała się być 34-letnia mieszkanka Gorlic. Kilkaset złotych już zdążyła wydać. Teraz odpowie przed sądem za kradzież, za co może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Gorliccy policjanci w związku z tym zdarzeniem przypominają o ostrożności i ostrzegają przed pozostawianiem swoich osobistych rzeczy, nawet na kilka chwil bez uwagi, w miejscach w których przebywamy i różnych sytuacjach, w których się znajdujemy.


Kilka porad:

  • zwracajmy uwagę co się dzieje wokół nas, czy ktoś nas nie obserwuje,
  • zachowujmy szczególną ostrożność w miejscach gdzie występuje duży tłok, czy nie pcha się na nas kiedy np. wchodzimy do sklepu lub komunikacji miejskiej
  • przypominamy paniom aby swoje torebki, jeżeli są np. w sklepie czy kościele nie wieszały gdzieś koło siebie ale trzymały zawsze z przodu, blisko ciała.
  • sprawdzajmy czy torebki są zapięte, a portmonetka i telefon leżą na dnie torebki,nie trzymajmy cennych przedmiotów telefonów, portfeli, dokumentów w zewnętrznych kieszeniach, zwłaszcza tylnych,
  • zostawiajmy samochód i rower dobrze zabezpieczone w miejscach do tego przeznaczonych, oznaczonych i oświetlonych,
  • nie pozostawiajmy przedmiotów wartościowych w widocznym miejscu wewnątrz samochodu
  • nie przewoźmy przedmiotów wartościowych na siedzeniach auta, może skończyć się to ich utratą i padnie łupem złodziei , np. podczas zatrzymania pojazdu przed skrzyżowaniem.


Źródło: KPPG

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować