Pogoda - Sądeckie.pl

16

Dzisiaj jest: 16. 10. 2021 Do końca roku: 76 dni
Jakość Powietrza:

ULKS Korzenna i Centrum Kultury w Korzennej uruchamiają projekt pn. „Młoda Korzenna”

ULKS Korzenna i Centrum Kultury w Korzennej uruchamiają projekt pn. „Młoda Korzenna”

Projekt „Młoda Korzenna” adresowany do adeptów piłki nożnej obojga płci uruchamia ULKS Korzenna i Centrum Kultury w Korzennej. Po raz pierwszy z oferty będą mogły skorzystać dzieci poniżej 12 roku życia.

To odpowiedź na sygnały kierowane do nas od rodziców – mówi Albert Szczerba, prezes klubu.


Zajęcia w ramach projektu, który formalnie rusza w najbliższą sobotę, 10 lipca, odbywać się będą przez cały rok. Inicjatorzy tego przedsięwzięcia chcą wykorzystać istniejącą na terenie gminy infrastrukturę sportową. Do dyspozycji są pełnowymiarowe boiska piłkarskie, „Orliki”, a od niedawna także duża hala sportowa w Korzennej.


Planuje się, że treningi odbywać się będą dwa razy w tygodniu, a ponadto w ciągu tygodnia rozgrywane będą mecze w ramach rozgrywek ligowych lub spotkania sparringowe.


Do dyspozycji młodych piłkarek i piłkarzy będą koszulki, spodenki i getry. W pozostałą część wyposażenia piłkarskiego np. buty będą musieli wyposażyć się sami. Treningi prowadzić będą posiadający uprawienia trenerskie UEFA Patryk Stawiarski i Tomasz Kuzera, którzy od lat zaangażowani są w działalność klubu z Korzennej.


Zajęcia będą odpłatne, a koszty wyniosą 70 zł miesięcznie. Dodatkowo klub będzie ubiegał się o wsparcie w ramach konkursów i grantów dla organizacji pozarządowych.


Szczegóły organizacyjne dotyczące m.in. harmonogramu treningów zostaną przedstawione na pierwszym spotkaniu organizacyjnym, które zaplanowano na Orliku w Korzennej w sobotę, 10 lipca, osobno dla każdej grupy wiekowej (terminarz na załączonym plakacie).


Źródło: Gm. Korzenna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować