Pogoda - Sądeckie.pl

20

Dzisiaj jest: 20. 09. 2021 Do końca roku: 102 dni
Jakość Powietrza

Umowa na opracowanie dokumentacji projektowej DK28 Nowy Sącz - Ropa podpisana

Umowa na opracowanie dokumentacji projektowej DK28 Nowy Sącz - Ropa podpisana

Umowa na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych i sprawowaniem nadzoru autorskiego nad rozbudową drogi krajowej nr 28 na odcinku od Nowego Sącza do miejscowości Ropa z firmą IVIA, podpisana.

Planowana rozbudowa drogi krajowej nr 28 na odcinku o długości 24,2 km ma na celu:

  •     podniesienie nośności nawierzchni do 115 kN/oś,
  •     poprawę parametrów technicznych drogi,
  •     poprawę stanu technicznego urządzeń drogi,
  •     poprawę spływu wód opadowych z nawierzchni jezdni,
  •     poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez przebudowę skrzyżowań drogi krajowej nr 28 z drogami gminnymi i drogą powiatową,
  •     zaprojektowanie i wykonanie pasów wyprzedzania,
  •     budowę chodników i ścieżek pieszo-rowerowych.


Odcinek DK28 przeznaczony do rozbudowy przebiega przez powiaty nowosądecki i gorlicki oraz gminy Chełmiec, Kamionka, Grybów i Ropa. Po wykonaniu planowanego zakresu prac poprawi się bezpieczeństwo ruchu pojazdów i pieszych, komfort jazdy oraz usprawni się połączenie między lokalną siecią transportową a krajowymi szlakami komunikacyjnymi.


Na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem zgody na realizację inwestycji przewidziane jest 29 miesięcy. W przypadku konieczności wykonania raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko do decyzji środowiskowej oraz do decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) etap ten wydłuży się do 41 miesięcy.


Lata prac przygotowawczych: 2021-2024 Lata realizacji robót: 2024-2028, natomiast wszystkich prac wyniesie 8 min 733 tys. zł.


Źródło: GDDKiA

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować