Uroczysta inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora w Gminie Grybów

18 marca 2024 r. w siedzibie Klubu Senior+ w Cieniawie odbyła się uroczysta inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora. Z inicjatywy Wójta Gminy – Pana Jacka Migacza, Gmina Grybów przystąpiła do programu Gmina Przyjazna Seniorom organizowanego przez Stowarzyszenie MANKO - Głos Seniora oraz Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego.

Uroczysta inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora w Gminie Grybów

Podczas uroczystości miało miejsce symboliczne wręczenie Ogólnopolskich Kart Seniorom z terenu Gminy Grybów.

Karta Seniora dedykowana jest dla mieszkańców Gminy Grybów w wieku 60+. Kartę można bezpłatnie wyrobić w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Grybowie. Ogólnopolska Karta Seniora upoważnia do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, m.in. sanatoriach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji oraz kosmetycznych, sklepach wielobranżowych, instytucjach kultury.

Lista wszystkich punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora znajduje się na stronie internetowej: www.oks.glosseniora.pl.

Przystąpienie do Programu przyczyni się do poprawy standardu życia osób starszych, poprzez ułatwienie im dostępu do dóbr i usług oferowanych na preferencyjnych zasadach dzięki Ogólnopolskiej Karcie Seniora, a także przyczyni się do wzmocnienia lokalnej polityki senioralnej.

W uroczystości udział wzięli: Pani Marta Mordarska - Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego, Pan Łukasz Salwarowski – Prezes Zarządu MANKO, Pan Marek Pilch – Ambasador Zdrowego Stylu Życia, Radni oraz Sołtysi oraz licznie zgromadzeni Seniorzy z terenu gminy Grybów.

Źródło: Gm. Grybów, fot. Piotr Gaborek

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować