Pogoda Nowy Sącz

1

Dzisiaj jest: 01. 12. 2022 Dni od początku roku: 334 Dni do końca roku: 30
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Uroczyste otwarcie willi Czerwony Dwór w Zakopanem

Uroczyste otwarcie willi Czerwony Dwór w Zakopanem

W sierpniu zakończyły się prace remontowe jednego z ważniejszych obiektów rekreacyjnych Zakopanego, a mianowicie willi Czerwony Dwór.

 

Po rocznej przerwie budynek, w którym znajdować się będzie Centrum Kultury Rodzimej znowu jest otwarty dla zwiedzających. Jego modernizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Unii europejskiej przeznaczonych na ochronę i opiekę nad zabytkami. A wszystko to w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Czerwony Dwór został wzniesiony na początku XX wieku przez Wojciecha Roja współpracownika Stanisława Witkiewicza. Przebywały w nim również wybitnej sławy osoby, a wśród nich Witkacy, Karol Szymanowski, Artur Rubinstein czy Stefan Żeromski.

 

Uroczyste otwarcie miało miejsce podczas obchodów 50 Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Wzięły w nim udział lokalne władze, które reprezentował burmistrz miasta Leszek Dorula, dyrektor zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher oraz kierownik i koordynator programowy Czerwonego Dworu Małgorzata Wonuczka - Wnuk. Otwarcie obiektu zbiegło się w czasie z prezentacją nowej wystawy oraz podpisaniem umowy pomiędzy PPWSZ w Nowym Targu na czele z jej rektorem Dr hab. prof. nadzwyczajnym Stanisławem Gulak, a gminą miasta Zakopane. Zgodnie z nią Uczelnia będzie wspierać rozwój i promocje dziedzictwa kulturowego w regionie. Zwieńczeniem uroczystości były występy znanych zespołów muzycznych, a na koniec koncert "Na folkową nutę".

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować