Uwaga! Duże utrudnienia w ruchu związane z wyścigiem kolarskim

Trasa częściowo przebiegnie przez Sądecczyznę, co może spowodować znaczne utrudnienia w ruchu. ORLEN Wyścig Narodów zaplanowano na dni od 15 do 19 maja. W zawodach weźmie udział 22 reprezentacje narodowe i trzy polskie drużyny kolarskie. Wyścig podzielono na pięć etapów: dwa pierwsze w Czechach, trzeci na Słowacji, a dwa ostatnie w Polsce.

Uwaga! Duże utrudnienia w ruchu związane z wyścigiem kolarskim

W sobotę 18 maja br. na terenie województwa małopolskiego i podkarpackiego odbędzie się IV etap wyścigu kolarskiego pod nazwą ORLEN Wyścig Narodów. Część trasy będzie przebiegała przez teren Sądecczyzny, w związku z tym przewidywane są duże utrudnienia w ruchu.

Tegoroczny ORLEN Wyścig Narodów odbędzie się w dniach 15-19 maja br. W sportowej rywalizacji wezmą udział 22 reprezentacje narodowe oraz trzy drużyny kolarskie z Polski. Wyścig został podzielony na pięć etapów. Dwa pierwsze zostaną rozegrane w Czechach, podczas trzeciego zawodnicy zmierzą się z trasą na Słowacji, natomiast dwa ostatnie zostaną zorganizowane na terenie naszego kraju.

Czwarty etap ORLEN Wyścigu Narodów odbędzie się w sobotę 18 maja br. na drogach powiatu nowotarskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, gorlickiego i jasielskiego. Tego dnia zawodnicy wystartują o godzinie 11:45 z Niedzicy (start ostry o 12:05 z Krośnicy) i będą mieli do pokonania najdłuższy, 175-kilometrowy odcinek. Na teren powiatu nowosądeckiego kolarze wjadą około godziny 13:00 w Woli Kosnowej.

Zawodnicy będą poruszać przez miejscowości Wola Piskulina i Zagorzyn w kierunku Łącka, następnie Czarnego Potoku, Olszany, Olszanki, Naszacowic, Podegrodzia, Stadeł, Brzeznej, Starego Sącza. Następnie ulicą Węgierską i Biegonicką w Nowym Sączu przejadą w kierunku Łazów Biegonickich, po czym ponownie wjadą na teren miasta i ulicą Mała Poręba pojadą w stronę Nawojowej, następnie do Popardowej Niżnej, Kamionki Małej, Kamionki Wielkiej, Królowej Polskiej, Królowej Górnej, Boguszy, Binczarowej i Florynki (peleton opuści teren powiatu nowosądeckiego około godziny 14:35), by później skierować się na drogi powiatu gorlickiego i jasielskiego.

WAŻNE! Na trasie wyścigu należy spodziewać się sporych utrudnień w ruchu kołowym. Dla zapewnienia bezpieczeństwa będzie on wstrzymywany przed przejazdem zawodników, w zależności od występującego natężenia ruchu. Apelujemy, gdy to tylko możliwe, o wybieranie alternatywnych tras, a w przypadku konieczności poruszania się drogami, na których odbywa się wyścig, prosimy o stosowanie się do poleceń służb.

TRASA IV ETAPU, 18 MAJA BR. (Niedzica/Krośnica – Jasło)

START: Niedzica/Krośnica - Grywałd - Krościenko nad Dunajcem - Tylmanowa - Ochotnica Górna - Kamienica - Zbludza - Wola Kosnowa - Wola Piskulina - Zagorzyn - Łącko - Czarny Potok - Olszana - Olszanka - Naszacowice - Podgrodzie (W-969/obwodnica) - Stadła (W-969/obwodnica) - Brzezna (W-969/obwodnica) - Stary Sącz (W-969/obwodnica) - Nowy Sącz (ul. Węgierska, Biegonicka) - Łazy Biegonickie - Nowy Sącz (ul. Mała Poręba) - Nawojowa (DK-75) - Popardowa Niżna - Kamionka Mała - Kamionka Wielka - Królowa Polska - Królowa Górna - Bogusza - Binczarowa - Florynka - Brunary - Uście Gorlickie - Gładyszów - Sękowa - Męcina Mała - Lipinki - Wójtowa - Osobnica - META: Jasło.


Źródło: KMPNS 

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować