Zawodnicy UKS Arcus Krynica z medalami na XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych w dyscyplinie taekwondo olimpijskie

Zawodnicy UKS Arcus Krynica z medalami na XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych w dyscyplinie taekwondo olimpijskie

W dniach 16 - 18 października br. w Puławach odbyły się finały XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych w dyscyplinie taekwondo olimpijskie. W całej imprezie wystartowało ponad 250 zawodników i zawodniczek z całego kraju w kategorii juniora młodszego (kadeta).

 

Ze względu na panującą sytuację w zawodach wzięło udział tylko troje zawodników UKS Arcusa Krynica, którzy stanęli na wysokości zadania i powrócili z medalami. 


Po raz drugi z rzędu Bartek Horoszko uczeń klasy 8 Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 1 w Krynicy Wywalczył złoty medal. Tym razem w kategorii -65kg

 

Po raz pierwszy na podium Mistrzostw Polski stanęli: Richard Siedlarz - brązowy medal w kategorii +65kg uczeń klasy 7 w Szkole Podstawowej nr 2 w Krynicy-Zdroju oraz Weronika Zaprzałka brązowy medal w kategorii -44kg uczennica klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 4 w Gorlicach.

 

Warto dodać, że Weronika z Gorlic dojeżdża ze swoją siostrą 3x w tygodniu na treningi do Krynicy. Medal złoty był w jej zasięgu gdyż przegrała tylko jednym punktem z Mistrzynią Polski.

 

Szkolenie młodzieży i wyjazd na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży wspierało finansowo Województwo Małopolskie oraz Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju. 

 

Źródło i fot. Gm. Krynica-Zdrój

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować