Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu, w związku z budową najazdów na most w Kurowie

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu, w związku z budową najazdów na most w Kurowie

W związku z budową połączenie istniejącej DK75 z budowanym najazdem na nowy most powstający w Kurowie, koło Nowego Sącza, 8 czerwca 2021 r. o godz. 9.30. wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu ok. 100 m za murem oporowym patrząc w kierunku Brzeska (przybliżony km 55+625 – 55+708 DK75), polegająca na zamknięciu pasa w kierunku Krakowa. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Na pozostałych odcinkach budowy ruch będzie się odbywał normalnie po dotychczasowych objazdach, dwukierunkowo.

Kierowców czeka 4 etapy zmian organizacji ruchu przy budowanym moście na Dunajcu w Kurowie:

  • I etap – wprowadzony zostanie we wtorek 8.06.2021r. o godz. 9.30, na okres 7 dni. Nastąpi zamknięcie pasa ruchu w kierunku Krakowa, ruch odbywał się będzie wahadłowo, sterowany ręczne w godz. 6.30 -18.00, a w pozostałych godzinach sterowany sygnalizacją świetlną.
  • II etap - po 7 dniach, na okres 21 dni, przywrócony będzie ruch dwukierunkowy, po istniejącym śladzie DK75 oraz poszerzonym pasie drogi, bliżej Krakowa. W tym czasie zostaną wykonane roboty branżowe oraz chodnik od strony skarpy.
  • III etap - na 10 dni, zamknięty zostanie pas ruchu w kierunku Nowego Sącza. Powróci ruch wahadłowy sterowany ręcznie w godz. 6.30 -18.00, w pozostałych godzinach włączona będzie sygnalizacja świetlna.
  • IV etap – na11 dni nastąpi ponowne zamknięcie pasa ruchu w kierunku Krakowa. Ruch odbywał się będzie wahadłowo i jak do tej pory ręczne sterowanie ruchem odbywać się będzie w godz. 6.30 -18.00, w pozostałych godzinach ruchem sterować będzie sygnalizacja świetlna.


Łączny czas występowania utrudnień na tym odcinku DK75 wyniesie 49 dni, w tym 28 dni z ruchem wahadłowym.


Kierowcy są proszeni o szczególną uważność z uwagi na występujące zagrożenia i utrudnienia w ruchu na odcinku objętym robotami:
  • pracujący sprzęt budowlany, manewrowanie samochodów ciężarowych,
  • wjazd oraz wyjazd ciężkiego sprzętu,
  • utrudnienia dla ruchu pieszych (przejście drugą stroną drogi).


Źródło: GDDKiA

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować